Belediyemiz aşure dağıttı…

Belediyemiz, Muharrem ayı nedeniyle özel olarak hazırlattığı aşureleri vatandaşlara dağıttı.


Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Çorum Belediyesi tarafından Muharrem ayı ve aşure günü nedeniyle dün şehrin çeşitli bölgelerinde ve camilerinde 15 bin paket aşure dağıtıldığını açıkladı.

“Bilindiği üzere Muharrem ayı ” Şehrullahi`i Muharrem”;, “Allah`ın ayı Muharrem”;olarak meşhurdur. Muharrem ayının onuncu gecesi, Aşure gecesidir. Ertesi günü de Aşure günüdür.”; diyen Zeki Gül, “Muharrem ayı, Kur`an-ı kerimde, kıymet verilen dört aydan biridir. Bu ayın en kıymetli gecesi de Aşure gecesidir. Allahü teala, bir çok duaları Aşure günü kabul etmiştir. Bugünde Cenab-ı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuştur”; dedi.Zeki Gül, bu tür günlerin kaynaşmaya ve dayanışmaya en müsait günler olduğunu belirtti. Gül; ” Bugünler bizim toplum olarak birbirimize kaynaştığımız, komşunun komşuya, herkesin birbirine sevgisini saygısını gösterdiği ve bununda bir göstergesi olarak da aşure pişirip dağıttığı önemli bir gündür. Bunlar bizi bir arada tutan, bizi geçmişten geleceğe taşıyan önemli unsurlardır. Bu hassasiyetler var olduğu müddetçe birbirimize olan sevgimiz saygımız artacak, birlikte yaşadığımız bu topraklarda geleceğe daha güvenle, daha umutla ve daha sevgiyle bakacağımızı düşünüyorum ” diye konuştu.


Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Kültür Sitesi önünde Aşure dağıtmak amacıyla kurulan stantta Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan`la birlikte vatandaşlara bir süre Aşure dağıttı.

17 Aralık 2010
195 kez görüntülendi