Belediyemizden Satranç Turnuvası…

Satranç İl Temsilciliği`nin 2010 yılı faaliyet programı gereğince düzenlenen Küçükler Yaş Grupları Satranç Turnuvası sonuçlandı.


Belediyemizin katkılarıyla, Tevfik Kış Spor Salonu`nda yapılan turnuvaya 6 kategoride 56 sporcu katıldı. 7 yaş grubunda 5 sporcu mücadele ederken, Buğrahan Baş birinci, Reha Akdaş ikinci, Ataol Toprak Peker üçüncü oldu.

10 sporcunun yarıştığı 8 yaş kategorisinde, birinciliği Burak Zihar aldı. Bahar Salman ikinci, Talha Kayar ise üçüncülüğü elde etti. 9 yaş kategorisinde 15 sporcu mücadele etti. Birincilik ödülünü Emre Akdaş alırken, Mehmet Akif İnce ikinci, Aleyna Hardal ise üçüncü oldu.

14 sporcunun katıldığı 10 yaş kategorisinde İsmail Furkan Tavukçu birinciliği elde ederken, Gülnur Kambur ikinciliği aldı. Furkan Sert ise üçüncü oldu. 11 yaş kategorisinde 6 sporcu mücadele verdi. Adem Uzun birinci olurken, Reşit Akman ikinciliği, Gizem Kambur ise üçüncülüğü elde etti. 12 yaş kategorisinde de 6 sporcu yarıştı, Bilgehan Kirişçi birinci oldu. Dursun Kükner ikincilik ödülünü alırken, üçüncülüğü Kahraman Berke Çelenay elde etti.

Turnuvaya katılan tüm sporcular, 29 Ocak-4 Şubat tarihlerinde Antalya`nın Kemer ilçesindeki Limra Otel`de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası`na katılma hakkı kazandı.

Turnuvada mücadele eden tüm sporculara Çorum Belediye tarafından satranç takımı hediye edildi. Kategorilerinde ilk 3 sırayı alan sporcular ise Gençlik ve Spor il Müdürlüğü tarafından madalya ve katılım belgesi, Çorum Belediyesi tarafından da kol saati ile ödüllendirildi.


21 Aralık 2010
399 kez görüntülendi