Belediyemizden Kardeşlik Buluşması…

Belediyemiz, diyalog mesajı niteliğinde görülen ve yüzyıllardır Anadolu’nun zengin geçmişi içinde yer alan semah, sema ve devran`ı, ‘ilahi aşk’ ortak paydasıyla bir kez daha aynı sahnede buluşturacak.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Anadolu’nun zenginliklerinden sema, semah ve devran`ı Türkiye’de bir ilk olan ‘İlahi Aşk Buluşmaları’ isimli proje kapsamında aynı sahneyi ikinci kez paylaştıracak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.
Daha önce yaptıkları projenin kamuoyu tarafından beğenilip önemsendiğini bu nedenle ikincisi içinde titiz bir çalışma yürüttüklerini belirten Muzaffer Külcü, sanat duygusunun en eski uygulanış biçiminin, kutsal olarak gerçekleştirilen halinin sema, semah ve devran olduğunu ifade etti.
Başkan Külcü, sema, semah ve diğer zikirlerin hepsinin birer musikisinin bulunduğunu dile getirerek, ” Farklı fikir ve düşünceleri, tek bir Allah’a inanmanın verdiği ortak paydada birleştirmek istiyoruz. Kiminin ellerini semaya açarak, kiminin göğsüne vurarak kiminin ise kalbine bakarak yaptığı zikirlerin temelinde aynı ilaha yapıldığı gerçeğini ortaya koymaktadır” dedi.


İkinci “İlahi Aşk Buluşmaları”;nın Dr. Ubeydullah Sezikli koordinesinde 26 Aralık Pazar günü saat 19.00 da Devlet Tiyatro Salonunda gerçekleşeceğini kaydeden Başkan Külcü, bu program öncesinde saat 14.00`de `Allah`ı hatırlamak: Ruhun Terakkisinde Zikir`in yeri”; konferansının yapılacağını ve yine saat 18.30` da `Sanatta İlahi Aşk Yansımaları` El sanatları sergisinin yer alacağını açıkladı.


22 Aralık 2010
187 kez görüntülendi