38 Başkandan Külcü’ye teşekkür…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi ve İl Özel İdaresi öncülüğünde Çorum’daki bütün ilçe ve belde belediyelerini kapsayan Çorum Belediyeleri Turizm ve Altyapı Birliği’nin kurulacağını söyledi.


Çorum’daki toplam 38 ilçe ve belde başkanı tarafından düzenlenen teşekkür yemeğinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, kurulması düşünülen birlikle birlikte özellikle küçük belediyelerin hizmetlerini aksatmadan sürdürmeye devam edeceklerini dile getirdi.


Sözleriniz desteğimizin ötesinde…

Toplantıda söz alan ilçe ve belde belediye başkanları Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün her zaman kendilerinin yanında yer aldığını söylediler.

Başkan Külcü de bu teşekkürlerin her şeyin ötesinde olduğunu söyleyerek “Biz ayrım yapmadan, farklılıklarımızı zenginlik kabul ederek yola çıktık. Bugün yaptığımız da bu. Bu çok önemli bir fotoğraf” diye konuştu.Çorum’daki belediyeler arasında sağlanan birliğin önemli ve kalıcı bir model olduğuna dikkat çeken Külcü, “Birileri Çorum’da yaşananları görecek ve bunu kendi illerine götürecekler” şeklinde konuştu.


Türkiye’nin hızla kalkınarak büyüdüğünü ifade eden Başkan Külcü, ABD ve AB üyesi ülkelerin krizle boğuştuğunu, ancak Türkiye’nin 2001 ekonomik krizinde edindiği tecrübelerle kriz sürecini en az hasarla atlattığını söyledi.


Yerel yöneticiler olarak Türkiye’nin kalkınmasına sağlayacakları önemli katkıların bulunduğuna dikkat çeken Külcü, “Belediyeler, hizmetin bire bir yapıldığı yerlerdir. Artık Türkiye’de iller, ilçeler, beldeler kendi aralarında yarışır oldular. Biz, şehrül eminiz. Herkesin malından, canından, namusundan biz sorumluyuz. Her işimizin, her hizmetimizin merkezine insanı koymalıyız. Bulunduğumuz şehrin huzurundan biz sorumluyuz.” dedi.

27 Aralık 2010
269 kez görüntülendi