Yeni Bir Çorum İnşa ediyoruz…

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Devane Bölgesinde yıkılan yerlerin 2011 yılında temelinin atılacağını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Yeni bir Çorum inşa ediyoruz”; dedi.


Devane`de ilk olarak 11 blok halinde toplam 411 konutun yapılacağını ifade eden Başkan Muzaffer Külcü, “Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkımına başladığımız Devane bölgesi için ilk etapta TOKİ belediye hesabına 3, 5 milyon TL ödeme yaptı. Bu para ile evlerini satan vatandaşlara hemen paraları ödeniyor. Bu ödemenin tamamlanmasının ardından 5 milyon liralık bir ödeme daha yapılacak.

Evlerini devreden her vatandaşımız paralarını alacak. Devane`de para sıkıntısı yok. İsteyen vatandaşımız geldiğinde işlemlerinin ardından paralarını alacaklar. Hedefimiz 2011 yılı yaz ayları başında konutların temelini atmaktır. Devane`yi 1,5 yıl içerisinde bitirip buradan ev alan vatandaşlara evlerini teslim edeceğiz”; diye konuştu.


Sanayi esnafımız verdiğimiz süreyi iyi değerlendirmeli…

Çorum Milletvekillerinin Ali Penez Otelde düzenlediği Basın toplantısında konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum`un yıllardır çözemediği Aşağı Sanayi sitesinin taşınması sorununa arık son verileceğini söyledi.


Başkan Muzaffer Külcü, “Belediye Başkanı adayı iken Aşağı Sanayi Sitesini kaldıracağım demiştim. Bugün yine aynı şeyleri söylüyorum.Sanayi artık şehrin içerisinde kaldı. Esnafımıza 3 aylık süre verdik. Esnafımız bu süreyi iyi değerlendirsin. Biz esnafımızın getireceği önerilere açığız.”; diye konuştu.

Akdağ Huzurevi Sosyal Hizmetlere devredilecek…

Her işi ehil kişilerin yapması taraftarı olduğunu ifade eden Başkan Muzaffer Külcü, Kamile ve Hacı Ahmet Akdağ Yaşam Evi`ne 1 milyon lira harcama yaparak eksikliklerinin tamamlandığını ve burasının Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne devredileceğini söyledi.


Muzaffer Külcü, “Akdağ Huzurevi normalde belediyenin yapacağı iş değildi. Özürlü ve yaşlılar ile ilgili çalışmalar yapan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü var. Çorum Belediyesi Akdağ Huzurevinin arsa sorununu çözmek için projeye dahil olmuştur. Burası için 1 milyon TL harcadık. Eksiklikler tamamlanınca burasını ehil kişilere devredeceğiz”; şeklinde konuştu.


28 Aralık 2010
340 kez görüntülendi