Belediyemiz 20 bin ağaç, 200 bin çiçek dikti…

Belediyemiz “Yeşil bir Çorum”; kampanyası çerçevesinde Çorum’da 2 yılda 20 bin ağaç 200 bin çiçek dikti. Akasya, çam, çınar, sedir, lukustrum, leylandi, dışbudak, akağaç, süs eriği, ıhlamur gibi ağaçlar şehrin dört bir yanında toprakla buluşuyor.


Çorum Belediyesi olarak amaçlarının yeşil içinde bir Çorum olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, her mahalleye yeni, modern parklar yaparak parkı olmayan mahalle bırakmayacaklarını kaydetti.Çorum`daki hiçbir mahalleyi birbirinden ayırt etmediklerini, her mahalleye eşit mesafede olduklarının altını çizen Başkan Külcü, “Tüm mahallelerimizde yapacağımız çalışmalar ile Çorum`u yeşiller içerisinde, bambaşka bir haline getireceğiz”; diye konuştu.


Başkan Külcü, AK Kent`te Ağaç dikim çalışmalarını inceledi…


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Başkan Yardımcıları Nurettin Karakaya ve Alper Zahir ile birlikte AK Kent`te yürütülen ağaçlandırma çalışmalarını incelediVeteriner İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi Çorum`da ağaç dikimi yanı sıra orta refüjler ile parklarda çiçek dikimine de devam ediyor. Şehri gül ve çiçeklerle donatan Çorum Belediyesi beş yıl sonunda 100 bin fidan dikmeyi hedefliyor.


Çorum çiçeklerle süsleniyor…


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Park Bahçeler Biriminin bu sezon şehir merkezinde bulunan 65`ten fazla çiçek parterini çiçeklerle donattığını söyledi.Başkan Külcü, Çorum`un ve Çorumluların en güzel hizmetlere layık olduklarını bu amaçla da gece gündüz çalıştıklarını belirterek “Bu yıl içerisinde 73 bin petonya, 20 bin ateş çiçeği, 43 bin top kadife 15 bin kazanya, 17 bin tarla begonya, 10 bin çim karanfili, 15 bin horozibiği, 5 bin camgüzeli ve 10 bin adet de vapur dumanı çiçekleri olmak üzere 200 bin adet çiçek diktik` diye konuştu.29 Aralık 2010
236 kez görüntülendi