Devane’de Ödemeler Başladı…

Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Devane Bölgesinde Belediyemiz ile anlaşma imzalayarak evleri yıkılan hak sahiplerine bina bedelleri ödenmeye başlandı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü tarafından ödeme evrakları teslim edilen hak sahiplerinden Arzu Cobcu, Mehmet Ölmez, Niyazi Küçükgüler, Lütfiye Köksal ve Osman Köksal paralarını Ziraat Bankası aracılığıyla aldı.


Geçtiğimiz hafta Devane`de Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamın da evleri istimlak edilerek yıkılan 5 aile Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü çiçekle karşılayarak `Tarih yazdınız Başkanım` diye konuştular.


Belediyemiz Kentsel Dönüşüm Birimi`nde gerçekleştirilen törende konuşan Başkan Muzaffer Külcü, evlerinin yıkımına izin verdikleri için 5 hak sahibine teşekkür etti.


Bölgede yüzde 82`lik bir anlaşmanın sağlandığını ifade eden Başkan Muzaffer Külcü, “361 hak sahibinden 256`sı ile anlaşma yaptık. Geri kalanlarla da anlaşma sürecimiz sürüyor. Ödeme yapıldıkça bu sayı artacaktır. Alan olarak bölgenin yüzde 82`si ile anlaşma sağlandı. Bu Çorum için başarılı bir rakam. Bir hafta içinde 70 kişinin tapu devir teslim işlemleri başladı. Önümüzdeki hafta da anlaşma sağladıklarımızın büyük çoğunluğunun devir işlemleri tamamlanır.”; dedi.Başkan Külcü, Devane Bölgesindeki vatandaşlara konut alımında yüzde 30 indirim sağlanacağını belirterek, “Bölgede yaşayıp konut almak isteyenlere Başbakanımızın emri ile yüzde 30 indirim sağlanmıştır, Bundan dolayı da Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan`a teşekkür ediyoruz. Burada yaşayan vatandaşlarımız daha ucuz ev sahibi olacaklar”; diye konuştu.

05 Ocak 2011
227 kez görüntülendi