Başkan Külcü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı…

Demokrasinin temel unsurlarından birinin özgür bir basının mevcudiyeti olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Basın, halkın haber alma ve bilgilenme hakkının yerine getirilmesinde en önemli görevi üstlenmiştir”; dedi.

Gazetecilerin haklarına ve basın özgürlüğüne sahip çıkmak amacıyla başlattıkları mücadelenin 50’inci yılını kutlayan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Senede bir defa da olsa 10 Ocak basın çalışanları için önemli bir gündür. Gerek ulusal anlamda gerekse yerel anlamda halk ile yönetim arasında bir köprü vazifesi gören, zor dönemde de önemli işlevler yüklenen Türk basını özellikle son yıllarda büyük bir gelişme göstermiş, çağa ayak uydurma gayreti içine girmiştir”; diye konuştu.


Çorum`da yerel medya teknolojinin gerektirdiği gelişme ve buna bağlı olarak kaliteyi yakalama yolunda büyük adımlar atarak, okuma kitlesini, izlenme kitlesini ve habercilik anlayışını yakalama yolunda önemli mesafeler kaydettiğini belirten Başkan Külcü, “İlimizde görev yapan basın sektörünün saygın çalışanları Çorum`un siyasi, ekonomik ve kültürel değerlerin korunmasında ve geliştirilmesinde aktif rol alarak bu konularda büyük emekler sarf etmiş, Çorum`da üniversiteleşme, sanayileşme, tarım, sağlık, eğitim ve benzeri bir çok alanda değişim ve kalkınmalara da öncü olmuşlardır”; şeklinde konuştu.

Külcü, “Toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurarak halkın doğru haber alma özgürlüğü yolunda hizmet etmek gibi büyük bir görevi üstlenen gazeteci arkadaşlarımızın, tarafsız ve ilkeli yayınlarıyla vatandaşlarımızın gözü kulağı olmaya özen gösterdikleri bilinen bir gerçektir. Bu vesilelerle Çorum`umuzun güzide basın sektöründe bin bir fedakarlıklarla görevlerini yapan, saygıdeğer basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü`nü kutlar, saygılar sunarım”; dedi.

10 Ocak 2011
214 kez görüntülendi