Belediyemiz Araç Alımı İçin 8 milyon Lira Harcadı…

Belediyemiz araç filosunu yenileme ve genişletmeye devam ediyor. Yeni alınan 18 araç törenle hizmete sunuldu.


Belediyemiz tarafından alınan 5 Adet araç zabıtanın resmi araçlarla görev yapması için kullanılacak. 1 adet Cenaze aracı, haşere için 1 adet araç Temizlik İşleri Müdürlüğü`ne, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü için 1 adet minibüs,1 adet otobüs alınırken bu otobüs ise Çorumspor`un deplasman maçları için kullanılacak. Fen İşleri Müdürlüğü için 4 kamyon, 1 kepçe, 1 ekskavatör, 1 çekici ile bitüm tankı dorsesi halkın hizmetine sunuldu.


Yeni alınan araçlar için Hürriyet Meydanı’nda düzenlenen anahtar teslim törenine Vali Nurullah Çakır, AK Parti Çorum Milletvekilleri Agah Kafkas, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım, Ahmet Aydoğmuş, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Emniyet Müdürü Necmettin Emre, AK Parti İl Başkanı Faruk Özkader, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Sami Ceylan, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Eker, Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Karakaya, Zeki Gül, Alper Zahir, Turhan Candan ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Çorumspor`a yeni Otobüs…

Çorum`u 2 Ligde temsil eden Çorumspor`dan desteğini hiç esirgemeyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yeni alınan Mercedes marka lüks otobüsü Çorumspor takımının deplasman maçlarında kullanması için takıma tahsis etti.

Çorumspor Çorum`un paydasıdır diyen Başkan Muzaffer Külcü, Çorum`da spor`a katkılarının artarak devam edeceğini ifade etti.


Belediyenin Araç Parkını Güçlendirmek İçin 8 Milyon Harcadık…

Hürrüyet Meydanında araçların tanıtımı için düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Alınan 18 yeni hizmet araçla birlikte Belediyemizin gücüne güç kattık”; diye konuştu..

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, belediyenin hizmet aracı parkını güçlendirmek için 2 yılda 7 milyon 935 lira harcadıklarını kaydetti.

Araç parkını yenileyerek halka daha iyi hizmet vermeyi hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Bu güne kadar kiralık araçlarla hizmet verdik fakat eksik olan araçlarımızı tamamladık. Toplam 18 araç alarak işlerimizin daha kolaylaşmasını sağlamayı hedefledik. Araçlarımızla asker ailelerinin gezerek yardımlarda bulunuyoruz. 150 asker ailesine yardım da bulunuyorduk. Biz bu oranı 850`ye çıkardık. Söz konusu Vatan olunca gerisi teferruattır bizim için. 2011 yılında 8 bin adet gıda yardımı dağıtmayı planlıyoruz. Zabıtanın birçok araç eksikliği vardı. 5 araç alarak çok şükür bu eksiliği giderdik. İnşallah herkes için hayırlı olsun”; dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesine alınan yeni otobüsün Çorumsporlu futbolcularımız ulaşımını sağlayacağını ifade eden Başkan Muzaffer Külcü, “Yeni alınan araç filosunun belediyenin işlerini kolaylaştıracak. Özellikle yaz aylarında büyük sorun haline gelen haşere ile mücadele için temizlik araçları temin ettik. Belediye`nin kalbi olan fen işleri için iş makinelerini güçlendirmemizin yanı sıra alt yapı çalışmaları içinde araç alımı yaptık.”; diye konuştu.

Geçen yıl bir tane silindir, tır, finisher, minibüs ve tanker aldıklarını anlatan Başkan Muzaffer Külcü, Alt yapı çalışmalarını hızlandırmak için küresel konumlama sistemi, yeni bir trafo, tersiyer kırıcı, asfalt laboratuarı, debimetre cihazı, araç üstü ULV ilaçlama cihazları satın aldıklarını kaydetti.

Belediyenin yıllardır kullandığı ve araçların ömürlerini tamamlaması nedeniyle hurdaya ayırdıklarını belirten Külcü, “2009 yılında 15 araç hurdaya ayrıldı. 2010 yılında ise 10 araç hurdaya ayrılmıştır. 5 araç ise hurda fiyatına ilçe ve belde belediyelerine satılacak”; dedi.

Belediyede hizmet kalitesini yükseltmek için büyük çaba içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Muzaffer Külcü, “Belediyemizin araç filosunu her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. 2010 yılında yeni alınan araçlar için 1 milyon 900 bin TL, sabit yatırımlar için 1 milyon 235 bin TL, 2009 yılında araç alımı için 1 milyon 300 bin TL, 2008 yılında araç alımı için 3 milyon 935 bin TL ayrıldı. Toplam olarak ayrılan bütçe 7 milyon 935 bin TL`dir.”; dedi.


2008 Yılında alınan araçların ödemesi dönemimizde yapıldı…

2008 yılında alınan araçların teslim tarihinin 2009 yılı başında olduğunu ifade eden Başkan Muzaffer Külcü, “İller Bankası Kredisi ile alınan araçların ödemesi bizim dönemimizde yapılmıştır. Bugüne kadar 2008 yılında alınan araçlar için 2 milyon 714 bin TL ödeme yapıldı. 800 bin TL`sini 2011 yılında ödemeyi planlıyoruz.”; şeklinde konuştu.


Çorum 2023 yılında Büyükşehir olacak…

Törende kısa bir konuşma yapan AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, “Bu güne kadar yaptığımız çalışmalar ortada, ilimizde artık destan yazılıyor. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü` nün de dediği gibi 2023 yılında Çorum büyükşehir olacaktır. Kentsel dönüşüm projemizin sonuna geldik artık. Elimizden gelenin en iyisini vatandaşa sunacağız. Milletvekilleri olarak her konuda Muzaffer Külcü`nün yanındayız. Çorum`da gerçekleştirdiği faaliyetler için kendisine teşekkür ediyorum. Köyler için 30 milyona yakın bütçe ayırdık ve bunun 6 milyonu köylerde gerçekleştirilen sulamaya ayrıldı. Köy yollarının onarımlarını yaparak Çorum`u daha modern bir kent haline getireceğiz. Yapılacak olan demiryolu da vatandaşlarımız için faydalı olacaktır”; dedi.


Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Çorum Milletvekilleri Agah Kafkas, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım, Ahmet Aydoğmuş, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Emniyet Müdürü Necmettin Emre, AK Parti İl Başkanı Faruk Özkader, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Sami Ceylan, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Eker araçların anahtarlarını şoförlere teslim etti.


10 Ocak 2011
239 kez görüntülendi