Çorum basını yüz akımız…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi`nin katkılarıyla Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmalarının ödül töreninde yaptığı konuşmada basın mensuplarının yaptığı işin büyük önem taşıdığını vurguladı.

“Her şeyin namusu olduğu gibi kalemin de namusu vardır. Gazeteci kaleminden çıkan her kelimenin savunucusu olmalıdır”; diyen Başkan Külcü, yazdığını inkar eden veya gelecekte ters üşen gazetecinin işinin hakkını veremeyeceğini bu durumunda toplumda endişe yaratacağını dile getirdi.


Çorum basını bizim yüz akımızdır diyerek konuşmasına devam eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum basınını çevre illerle kıyaslamanın bile haksızlık olacağını dile getirdi. Çorum`da hem yazılı, görsel, işitsel hem de internet basınının ileri düzeyde olduğuna dikkat çeken Külcü, bu kalitenin devam ettirilmesinin büyük bir özveri gerektirdiğini, Çorum Belediyesi olarak da bu noktada üzerlerine düşen görevi bu zamana kadar yaptıklarını bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini kaydetti.


Çorum Valisi Nurullah Çakır da yaptığı konuşmada Çorum basınının şehrin sorunlarının çözümüne katkı sağladığına vurgu yaptı.

Ödül töreninin açış konuşmasını yapan Çorum Gazeteciler Cemiyeti Şevket Erzen de Çorum Belediyesi`nin her zaman yanlarında olduğunu söyleyerek Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye teşekkür etti.

11 Ocak 2011
245 kez görüntülendi