Belediyemizden Sıra Gecesi…

Belediyemiz, Çorumlulara Sıra Gecesi eşliğinde muhteşem bir Türkü Şöleni yaşatmaya hazırlanıyor.

Belediye ilki 30 Ocak 2011 Pazar günü saat 19:00 da ikincisi ise 31 Ocak 2011 Pazartesi akşamı olmak üzere iki gün üst üste Urfa Kervansaray Saz Grubu eşliğinde Sıra Gecesi düzenleyecek.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bu tür programlarla vatandaşların öz kültürü olan Türkülere susamışlığının giderildiğini belirterek bundan önce belediye tarafından yapılan sıra gecelerinin Çorumlular tarafından sevilip ilgi gördüğünü bu nedenle bu duyguları tekrar yaşatmayı amaçladıklarını söyledi.


“Sıra Geceleri; Aşıkların saz’a geldiği, Çırakların diz’e geldiği, Ustaların söz’e geldiği, Ariflerin öz’e geldiği, Yüreklerin yanıp köz’e geldiği, Gönül güzelliklerinin göz’e geldiği gecelerdir”; diyen Muzaffer Külcü; “Sıra gecesi”, “sıradan bir gece” değildir. Sohbetin kültürün edebiyatın müziğin harmanlandığı nezih ortamlardır”; dedi.

Pazar ve pazartesi akşamları Devlet Tiyatro salonunda düzenlenecek sıra gecesinin ilk gününün halka açık olduğunu ifade eden Başkan Külcü, ikinci günü ise davetiyeli olduğunu yapılacak her iki programda da katılımcılara çiğ köfte ikramında bulunulacağını bildirdi.

25 Ocak 2011
228 kez görüntülendi