Belediyemizden Müftü Çelik’e veda yemeği…

Penez Termal Otel`de düzenlenen yemeğe Vali Nurulllah Çakır, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Garnizon Komutan J. Albay Hakan Saraç, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, Baro Başkanı İbrahim Özyılmaz, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Turgut Bayraktar ile kurum müdürleri ve diyanet çalışanları katıldı.Açış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Müftüsü Ahmet Çelik`e Çorum`a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Çorum`da kazandığı tecrübelerle yeni görevinde daha güzel işlere imza atacağını belirten Başkan Külcü: `Müftümüzün Çorum`dan ayrılışına üzülüyoruz ama daha çok seviniyoruz. Başka bir ile gitmiş olsaydı üzülürdük. İnanıyoruz ki Diyanet İşleri Başkanlığı`ndan ilimize daha fazla katkı sunacak. Meydan Camisi Sayın Müftümüzün Ankara`dan sağlayacağı daha fazla destekle bitirilecek.”; diye konuştu.


Vali Nurullah Çakır da toplumsal birliktelik açısından din adamlığı görevinin ok önemli bir görev olduğunun altını çizdi. Çakır, “Müftümüzün Çorum`da gösterdiği başarısını Türkiye genelinde de göstereceğine inanıyorum. Bu derece önemli makamlar güzel anılarla anılması gerekmektedir”; dedi.


Vali Nurullah Çakır ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün veda yemeği anısına verdiği plaket ve hediyenin ardından veda konuşmasını yapan İl Müftüsü Ahmet Çelik, başlattığı çalışmaların yarım kalması nedeniyle üzüntü duyduğunu belirterek “Sizler benim az yaptığımı çoğa saydınız. Allah da sizlerin yaptığını çoğa saysın”; dedi.


Çorum`a geleli 22 ay olmasına rağmen güzel dostluklarla ayrıldığını belirten Ahmet Çelik, Çorum`un her anlamla bereketli bir yer olduğunu söyledi. Çelik, “Çorum’da katkım olduğunu düşündüğüm iki proje var. İlki Türkiye’ye kısa sürede yapımı ile örnek olan Meydan Camisi`dir. O cami Çorum`un başarısıdır.

İkincisi de İlahiyat Fakültesi ile başlattığımız hizmet içi eğitim kurslarıydı. Çorum kendisine yakışanı yapmıştır. Esas gaye de kendi ve ötekiler arasında insanca iletişimi ortaya çıkarabilmektir. Bu anlamda bunları burada yaşadım ancak bu iki çalışmayı tamamlayamadım bunun üzüntüsü var. Ancak siz Çorumlular kerem ve sevgi sahibisiniz. Beni çok güzel ağırladınız, buradan güzel hatıralarla ayrılıyorum” diye konuştu.


26 Ocak 2011
251 kez görüntülendi