Çorum Türkü Dolu İki Gece Yaşadı…

Belediyemiz tarafından düzenlenen Sıra Gecesi vatandaşların büyük beğenisini topladı.


Pazar ve Pazartesi akşamları Devlet Tiyatro Salonunda düzenlenen Urfa Kervansaray Saz Grubu tarafından icra edilen Sıra Gecesi türkü dolu şölene dönüştü. Zaman zaman katılımcılarında sanatçılara eşlik edip halaylar çektiği her iki gecede de unutulmaz anlar yaşandı.


Programa Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, Defterdar Yaşar Ahmet Özkan, AK Parti İl Başkan Vekili Gürsel Şirin, İl Kültür Müdürü Ali Özüdoğru, İl Müftü Vekili Tahir Kılıç Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Karakaya, Kent Konseyi Başkanı İsmail Akgöz bazı Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda katılımcılara çiğ köfte ve ayran ikramında bulunuldu.


Program öncesi selamlama konuşması yapan Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, Sıra Gecelerinin Anadolu Kültürünün önemli bir parçası olduğuna değinerek ” Bizi bu topraklara bağlayan her ne varsa hepsini seviyor, hepsi bizim biliyoruz. Karadeniz`in horonu, Diyarbakır`ın zılgıtı, Urfa`nın zılgıtını, Çorum`un halayını, allı turnasını da aynı kalple seviyoruz”; dedi.


Tüm bunların Türkiye`nin bir zenginliği ve rengarenk kültür bahçesinin meyveleri olduğunu kaydeden Zeki Gül, “Bu topraklardaki varlığımız, kendi içimizdeki bütünlüğümüz bu nenle çok kavidir. Fitne ve fesat odaklarının asırlardır süren her türlü tezgahına rağmen bu aziz millet, engin ferasetiyle birliğine, bütünlüğüne halel getirmemiştir”; diye konuştu.


Gecenin geç saatlerine kadar süren program sonunda Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, Urfa kervansaray Saz Grubu solistine plaket ve çiçek takdiminde bulundu.


01 Şubat 2011
544 kez görüntülendi