Bisikletçilerin aldığı kupa Külcü’de…

29-31 Ocak 2011 tarihleri arasında Antalya / Alanya`da yapılan yarışmalarda Çorum Bisiklet takımının aldığı kupa ve madalyalar Bisiklet İl Temsilcisi Selim Yetişken tarafından Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye verildi.


Dün Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü makamında ziyaret eden Selim Yetişken, Antalya`da alınan üç madalyayı Külcü`ye teslim ederek kendisine bisiklet sporuna verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti.

Başkan Muzaffer Külcü, Çorum Belediyespor Bisiklet takımının katıldığı ilk yarışmada başarılı olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek bu başarının devamının geleceğine inandığını söyledi.

Bisiklet İl Temsilcisi Selim Yetişken ve Bisiklet takımında yer alan tüm sporculara teşekkür eden Muzaffer Külcü, “Çorum`un adını dışarıda başarılı spor faaliyetleriyle duyurmak güzel bir duygu. Hedefimiz bisiklet sporunda Türkiye`de öne çıkmaktır”; dedi.

Başkan Külcü, Çorum belediyesi tarafından yeni açılan yollarda bisiklet yolları yaptıklarına hatırlatarak dünya da oldukça yaygın olan bu spor dalını Çorumlulara sevdirmeyi amaçladıklarını kaydetti.


Belediyespor Bisiklet takımı 29-31 Ocak 2011 tarihleri arasında Alanya`da yapılan Türkiye Bisiklet federasyonu 2011 Yılı Faaliyet programında yer alan Sezon Açılışı Tüm Kategoriler Yol yarışmasında yeni kurulan Belediyespor bisiklet takımı takım halinde 2 yarış sonucuna göre zaman ve puan farkıyla etap ve klasman birincisi olmuştu.

Yarışmada Zafer Yalın ve Adem Koçay, Metin Bektaş, Tunga Kayın ve Kerim Babacan`dan oluşan Belediyespor takımı takım halinde birinci olurken Yalova belediye Gençlik Spor ikinci, İstanbul Gençlikspor üçüncü, M.K.E Ankaragücü takımı ise dördüncülüğü elde etmişti.

04 Şubat 2011
206 kez görüntülendi