Belediyemiz 53 yeni araçla Çorum’a hizmet edecek…

Belediyemiz Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlükleri, çalışmalarını belediyeye alınacak 53 adet yeni araçla yapacak.

Belediyemiz Meclisi Şubat ayı olağan toplantısı dün Belediye Başkanı Muzaffer Külcü Başkanlığında toplandı. Toplantıda gündeme alınan Belediyeye yeni araç alınmasıyla ilgili açıklama yapan Başkan Külcü, Temizlik İşleri Müdürlüğü`ne kamyon, kaldırım süpürme makinesi, çöp konteynırı, Fen İşleri Müdürlüğü`ne de kepçe, silindir, kamyon ve greyder gibi toplam 53 araç alınacağını söyledi.


Özel hizmet alımıyla ihaleyi alan şirketlerin araç kiralarına ödenen 140 bin TL gibi bir miktarın yeni alınacak araçların taksitlerini karşılayacağını belirten Külcü, “İhaleyi alan şirketler eski iş makinelerini kullanıyor. Araçların plakaları da farklı farklı. Bundan eminim hepimiz rahatsız oluyoruz.

Araçların kiralarına 140 bin TL ödenirken her ay 99 bin TL`de 2 yıl önce alınan iş makinelerinin taksitlerine ödeniyor. Bu taksit 5 ay sonra bitecek. Bu miktarlarla yeni araçlar almayı, hizmetleri kendi iş makinelerimizle yapmayı daha uygun gördük. Bu sayede 48 ay sonra elimizde 4 yaşında 53 tane iş makinesi olacak. Özel hizmet alımı sürecek ancak işlerimizi kendi araçlarımızla yapacağız”; dedi.


Gazi ve İnönü Caddelerine Yer Altı Çöp Konteynırı…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Gazi ve İnönü caddelerine yer altı çöp konteynırı konulacağını söyledi.

Çorum Belediyesi`nin yeraltı çöp konteynırları uygulamasına başlayacağını belirten Başkan Külcü, Gazi ve İnönü caddelerinde açıkta konteynır kalmayacağını bildirdi. Yaptığı yurt dışı gezilerinde bunu inceleme imkanı bulduklarını kaydeden Külcü, diğer yandan belediyede olmayan kaldırım süpürme makinesi alınacağını da söyledi.


Çevre İllerden Daha İyiyiz….

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi`nin çevredeki bütün illerden daha iyi yönetildiğini bildirdi.

Belediye Meclisi toplantısında araç alımıyla ilgili açıklama yapan Külcü, 2009 yılında 66 milyon TL olan Belediye bütçesinin 2010 yılında 100 milyon TL net gelir bütçesine ulaştığını ifade etti. Bu bütçenin Çorum ölçeğindeki belediyelerin bütçesine göre çok iyi olduğunu ifade eden Külcü, Çorum Belediyesi`nin bütçesini araç alımı gibi işlerde kullanacak bir olgunluğa ulaşan bir belediye olduğunu gösterdiğini kaydetti.


08 Şubat 2011
189 kez görüntülendi