İkbal Pazarının kurası çekildi…

Belediyemiz tarafından 3 dönümlük alanda oluşturulan İkbal Pazarı için kur`a çekimi yapıldı.

Çorum Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Derviş Günday Toplantı Salonu`nda gerçekleştirilen kur`a çekiminde 102 esnafın tezgah açacağı yer belirlendi.


Kur`a çekim törenine Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Başkan Yardımcısı Turhan Candan, ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Yavşan ile pazarcı esnafı katıldı.

Kura çekimi öncesinde bir konuşma yapan Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, seçim döneminde Çorum için neyin sözünü verdiyse, bugün birer birer bunlara ilişkin neticeler aldıklarını söyledi.


Başkan Muzaffer Külcü, İkbal Kent Semt Pazarının açılmasıyla birlikte Seçim döneminde verdiği bir sözü daha yerine getirdiğini ifade ederek, “Cumartesi Pazarı`nda 14 dönüm alan için 345 kura çektik. Şimdi ise bir İkbalkent Pazarı`nın kurasını çekiyoruz. Bizim belediyecilik anlayışımızda `ihtiyaç varsa yaparız` mantığı vardır. Her türlü ihtiyaca da karşılık veririz. 3 dönümlük alanımız için 102 pazar esnafımıza kura çekimi gerçekleştireceğiz. Pazarcı deyince benim aklıma ilk olarak sebze ve meyve satan esnaf geliyor. O yüzden de bu pazarımızda sadece sebze ve meyve satan pazarcımız olacak. Bu pazarımızda kıyafet ve bakkaliye türü ürünler satılmayacak”; dedi.


Akkent mahallesinde de yeni Pazar yeri araştırmasına başlayacaklarını belirten Belediye Muzaffer Külcü, Akkent`in Haziran ayı gibi yeni Pazar yerine kavuşacağını kaydetti. Külcü, “Biz esnafımızla tekrar bir araya gelerek pazar için gün belirleyeceğiz. Ayrıca pazarlarımızda kura ile yeri belli olanların yerine bir başka pazarcı esnafı geçemeyecek. İsterse pazarcımız 3 hafta üstü üste gelmesin başka bir pazarcı onun bölgesini alamayacak. Ayrıca pazarlarımızda hava parası, devretme olayı kesinlikle olmayacak”; diye konuştu.

Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Yavşan, Mimar Sinan Mahallesi`ndeki Cuma Pazarı`ndaki yer sıkıntısının İkbalkent`e açılacak pazar ile birlikte çözüldüğünü belirterek pazarcı esnafının sorunları ile yakından ilgilenen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye teşekkür etti.

Çorum Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Kılıç`da yaptığı konuşmada, esnafın hiçbir zaman devlete yük olmadığını belirterek, Çorum esnafının devletine bağlı olduğunu ve devletine olan borcunu her zaman zamanında ödediğini ifade etti.

Belediyeden her zaman destek gördüklerini ifade eden ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, “Biz belediyeden ve Belediye Başkanımızdan memnununuz, her zaman esnafın yanında oldu. Esnafın sorunlarını başkanımıza gönül rahatlığı ile iletiyoruz”; dedi.


AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan ise İl Başkanı olarak tüm esnafın yanında olduğunu açıkladı. Ceylan, “Telefonum 24 saat açık. Şahsi, özel işlerinizde veya toplu olarak Oda`nın işleri ile ilgili kapım her zaman sizlere açık. Belediye Başkanımız elinden geldiği kadar her zaman pazarcı esnafının yanında oldu. Lütfen birliğinizi, beraberliğinizi bozmayın. Burada kavga ettiğiniz halde yarın yolda birbirinizle selamlaşacağınızı unutmayın. Muzaffer Külcü`nün olduğu yerde sorun olmaz”; şeklinde konuştu.
11 Şubat 2011
216 kez görüntülendi