En çok ilgiyi Belediye Binası Maketi çekiyor…

Çorum standı, ikinci gününde de çok ilgi gördü…

İstanbul`da düzenlenen ve 13 Şubat Pazar günü sona erecek olan EMITT Turizm Fuarı`nda Çorum standı büyük ilgi görmeye devam ediyor. Fuara katılan diğer turizm firma temsilcileri, Belediye Başkanları ile Valilerin yoğun beğenisini kazanan Çorum standında tüm ziyaretçilere sıcak leblebi ikramı yapılıyor. Ekibin büyük bir özveriyle görev yaptığı Emitt Fuarı`ndaEn çok ilgiyi Belediye Binası Maketi çekiyor…

Çorum Belediye binasının maketinin yapılarak sergilendiği Emitt Fuarı`nda ziyaretçiler bina maketi önünde ve içerisinde bol bol fotoğraf çekiniyor. Özellikle İstanbul`da ikamet eden Çorumlular, öğrenciler ve diğer ziyaretçiler fotoğraf çektirdikleri Belediye Binası`nın çok güzel hazırlandığını söylediler. Ziyaretçiler, “Çorum, modern anlayışla geleneksel mimariyi bütenleştirerek bir stant hazırlamış. Fuarın en güzel stantlarından birisi bizce Çorum standı. En kısa zamanda Çorum`a gelerek bu tarihi yerleri görmek istiyoruz. Çorum, tarihi binlerce yıl öncesine dayanan bir şehir. Bu zamana kadar bundan haberdar değildik. İnşallah tez zamanda Çorum`a geleceğiz”; diye konuştular.


Yerli turistler de Çorum standına akın etti…

Türkiye`nin dört bir yanından fuar için Beylikdüzü`ndeki Tüyap Fuar alanına gelen yerli turistler, Çorum standında nefes aldılar. Tarihi Belediye Binası maketi içerisinde oluşturulan şark köşesinde oturup, Çorum hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül tarafından bilgilendirilen misafirlerden Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Lale Okutman, Kimya Mühendisi İhsan Okutman ile Amerika`da ikamet eden Oğuzhan Yüksel de beğenilerini Zeki Gül`e iletti.

Başkan Yardımcısı Zeki Gül de tüm çalışmalarının Çorum`u tanıtmak için olduğunu belirterek, “İleriki yıllarda inşallah daha güzel faaliyetlerde bulunacağız. Şehrimizi en güzel şekilde temsil edeceğiz. Bu zamana kadar hep ihmal edilmiş olan şehrimizin tanıtımını bundan sonra çok daha etkili biçimde yapacağız. Bu konuda her zaman yanlarında olan Valimiz Nurullah Çakır ile Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü`ye teşekkürlerimi sunuyorum.”; diye konuştu.Yabancı ziyaretçilerin gözdesi de Çorum standı…

60 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Emitt Turizm Fuarı`nda yabancıların en uğrak stantlarından birisi Çorum oldu. Yerli ziyaretçilerin yanı sıra Ukrayna, Makedonya, Lübnan, Almanya, İsveç, Hollanda, İspanya, Yemen gibi ülkelerden gelenler de Çorum standında bol bol fotoğraf çektirdiler. Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül`ün ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaretlerde katılımcılara leblebi ikramında bulunuldu. Ziyarete gelen yabancı misafirlerin Çorum`a olan ilgisi ise dikkatlerden kaçmadı.

Makedonya`dan Emitt Fuarı`nı ziyaret etmek için gelen turizm okulu öğrencileri ve öğretmenleri de Çorum standında Başkan Yardımcısı Zeki Gül tarafından misafir edildi. Leblebiyi çok sevdiklerini belirten Makedon öğrenciler, Zeki Gül`e teşekkür ettiler.

14 Şubat 2011
190 kez görüntülendi