Çorum standı Emitt fuarının gözdesi oldu…

10-12 Şubat tarihleri arasında İstanbul`da düzenlenen Uluslararası EMİTT Fuarı ile ilgili bir değerlendirme yapan Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, “En iyi stant ödülünü bileğimizin hakkıyla aldık”; dedi.

Dün Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan`ın da hazır bulunduğu bir basın toplantısı düzenleyen Zeki Gül, 10-12 Şubat tarihleri arasında İstanbul`da düzenlenen Uluslararası EMİTT Fuarı ile ilgili bir değerlendirme yaptı.

Zeki Gül, Fuarda 3 bin 500`ü yerli, 60 da yabancı stant kurulduğunu belirterek “Biz burada Çorum`un tanıtımı adına ne varsa onu yaptık. Sabah standın başına geçtik, akşam kapanana kadar stantta durduk. Çorum`un tanıtımının yapıldığı CD ve broşürlerin dağıtımını gerçekleştirdik”; diye konuştu.


Valilik ve Belediye tarafından organize edilen çalışmalar neticesinde Çorum`un çok büyük bir organizasyonu alnının akıyla tamamladığını kaydeden Gül, daha sonra şunları ifade etti, “Valimiz Nurullah Çakır`ın fuarla ilgili hazırlıklarda çok büyük emeği oldu. Belediye Başkanımız ise tanıtım konusunda hiçbir madde engele takılmamamız gerektiğini ifade ederek, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı. Fuarda 3 bin 500`ü yerli, 60 da yabancı stant vardı. Biz burada Çorum`un tanıtımı adına ne varsa onu yaptık. Sabah standın başına geçtik, akşam kapanana kadar stantta durduk. Çorum`un tanıtımının yapıldığı CD ve broşürlerin dağıtımını gerçekleştirdik. Bundan iki ay önce ilimizde Ergonomi Kongresi yapılmış ve 100`ü aşkın öğretim üyesi katılmıştı. Fuarda İstanbul Teknik Üniversitesi`nde verilen yemekte bu kongreye katılan bir hoca “Çorum`u böyle beklemiyordum. Çorum beklediğimden de fevkinde”; dedi. Demek ki Çorum`u görmeyenlere mutlaka tanıtmamız gerekiyor. Tanıtım noktasında turizm fuarları bunların başında geliyor. Hiçbir maddi ve manevi katkıdan kaçınmadan, fedakarca bir şekilde fuarı yüzümüzün akıyla tamamladık.


Standımızın önü özellikle leblebi dağıtımında tabiri caizse mahşer yerine dönüştü. Yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçimiz oldu. Birçok ilin valisi ve belediye başkanı standımızı ziyaret etti. İlk ziyaretçimiz ise eski valimiz Mustafa Toprak oldu. Birçok televizyon kanalı tanıtım için standımıza geldi. Belli bir ücret karşılığında tanıtım yapabileceklerini söylediler. Ancak şunu herkes bilsin ki Belediye`nin bir tek kuruşunu bile vermedik. Sadece ücretsiz röportaj yapmak isteyenlerle görüştük. En iyi stant ödülünü bir tek ücret ve reklam vermeden bileğimizin hakkıyla aldık. Bunda Çorumluların katkısı, başta valimiz ve belediye başkanımızın büyük emekleri oldu.

Çorum basını da bu konuda üzerine düşeni yerine getirdi. Fuarla ilgili haberler geniş bir şekilde sayfalarda yer aldı. Hem belediyemiz hem de ilimiz adına teşekküre şayan bir hareketti.

En iyi stant ödülünü fuara katılanlar arasında yapılan anket sonrasında aldık. Fuarı ilk gün 45 bin, ikinci gün ise 55 bin kişi ziyaret etti”; dedi.

16 Şubat 2011
201 kez görüntülendi