Çorum’da Halter Şampiyonası Yapılacak…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün çok istediği Türkiye Gençler Halter Şampiyonasının ilimizde yapılmasına karar verildi.

Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Gül, geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün talimatıyla Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş`la bir görüşme yaparak 2011 yılı içerisinde yapılacak bir Türkiye Halter Şampiyonasının Çorum`da yapılmasını talep etmişti.


Bunun üzerine Hasan Akkuş, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün bu davetinden dolayı teşekkür etmiş daha önce Çorum`da yapılan Türkiye Halter Şampiyonalarında Çorumluların iyi bir ev sahipliği yaptığını hatırlatarak Halter Şampiyonalarından birinin Çorum`da yapılabileceği sinyallerini vermişti.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün bu davetini değerlendiren Türkiye Halter Federasyonu Yönetim Kurulu 2011 faaliyet programında yer alan Gençler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonasının 18-20 Kasım tarihleri arasında Çorum`da yapılması kararını verdi.

Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Gül, Türkiye Halter Federasyonunun 2011 Yılı Gençler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonasının Çorum`da yapılması kararı almasına çok sevindiklerini belirterek bu şampiyona nedeniyle Çorum`a gelecek misafirleri en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi.

Yapılan Türkiye Şampiyonalarının, organizenin gerçekleştiği şehirlere büyük katkılar sağladığına değinen Zeki Gül, ” Diğer Türkiye Şampiyonalarında olduğu gibi 18-20 Kasım 2011 tarihleri arasında ilimizde yapılacak şampiyonaya da yüzlerce sporcu katılacak. Bu organizasyon onlara ilimizi tanıtma fırsatı vereceği gibi, esnafımıza da önemli katkılar sağlayacaktır”; dedi.

18 Şubat 2011
204 kez görüntülendi