Güreş şampiyonasına tam not…

Çorum`da düzenlenen Türkiye Gençler Greko-Romen Güreş Şampiyonası organizasyonu tam not aldı.


18-20 Şubat tarihleri arasında yapılan şampiyonaya Çorum Valisi Nurullah Çakır, AK Parti Çorum Milletvekilleri Murat Yıldırım, Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül ve Nurettin Karakaya, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Nuri Demirci, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Kuruluşları Daire Başkanı Nurettin Özen, Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Ercan Yıldız, İl Gençlik ve Spor Müdürü Haşim Eğer, eski dünya ve olimpiyat şampiyonları Tevfik Kış ve Bayram Şilt katıldı.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, şampiyonanın ödül töreninde yaptığı konuşmada Çorum`u spor organizasyonlarında tercih edilen il haline getireceklerini söyledi. Çorum`da spor organizasyonlarına önem verdiklerini ifade eden Başkan Külcü, “Atatürk Spor Salonu`nun müsabaka alanını genişleterek, şehrimize uluslararası müsabakalar yapılacak bir salon kazandırdık. Çorum`a katkı sağlayan her çalışmaya belediyemiz mutlaka destek oluyor”; dedi.


Ata sporu güreşe Çorum Belediyesi olarak önem verdiklerini ve bu kapsamda güreş kulübü kurduklarını ifade eden Başkan Muzaffer Külcü, “Çorum Belediyesi olarak Çorumlu yeni Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu güreşçiler çıkarmak için çalışacağız. Yiğidin harman olduğu Çorum, adını güreşle söz ettirecek bir il olacak”; dedi.Türkiye Gençler Greko-Romen Güreş Şampiyonası`na katılan sporcuları ve teknik heyeti kutlayan Başkan Külcü, “Çorum`da mücadele eden güreşçi kardeşlerimizi kutluyorum. Yöneticilerimizi ve hakem heyetini kutluyor. Güzel Çorumumuza hoş geldiniz diyorum.”; diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Güreş Federasyonu tarafından Çorum`da düzenlenen Türkiye Gençler Greko-Romen Güreş Şampiyonası`na destek veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile Başkan Yardımcıları Zeki Gül ve Nurettin Karakaya`ya plaket verildi.


21 Şubat 2011
215 kez görüntülendi