ÖĞRENCİLERE FAYDALI KONFERANS

Yeşilay Derneği Çorum Temsilciliği Çorum belediyesinin destekleriyle ilimizdeki liselerde “Sigara, Alkol ve Uyuşturucu ile Mücadele”; konulu konferanslarına devam ediyor.

Dün Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesinde Yeşilay Derneği Çorum İl Temsilcisi Atilla Alpay, tarafından verilen konferansla, öğrencilere sigara, uyuşturucu ve alkolün zararları anlatılarak gençlerin bu kötü alışkanlıklardan uzak durmaları istendi.


Okul Müdürü Galip Şahin, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, bazı okul idarecileri, öğretmenleri ve çok sayıda öğrencinin katıldığı konferansta Atilla Alpay tarafından Slayt gösterisi eşliğinde sigara, alkol ve uyuşturucunun zararları anlatıldı.

Alpay, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, yılda 5 milyon kişinin tütünden kaynaklanan sağlık sorunları nedeniyle hayatlarını kaybettiğini vurgulayarak, Bu rakamların 2030 yılında 10 milyonu bulmasının beklendiğini söyledi.

Türkiye`de ise günde 300 saatte 12 kişi olmak üzere yılda yaklaşık 100 bin kişinin sigara yüzünden yaşamını yitirdiğini kaydeden Atilla Alpay, “Sigara bağımlılığı insanları kansere, kanser ise ölüme götürmektedir. Sevgili gençler sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek istiyorsanız sigara, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapan alışkanlıklardan uzak durmalısınız”; dedi.


Konferans Sonunda Yeşilay`ın eğitim çalışmalarına ve her türlü madde bağımlılığıyla mücadeleye verdiği desteklerden dolayı okul adına Müdür yardımcısı Nizamettin Cindoruk`a Belediye Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Mustafa Ercan tarafından şükran plaketi verildi. Mustafa Ercan ayrıca Çorum belediyesi tarafından yaptırılan “Alkol ve Uyuşturucu ile Mücadele”; konulu cd`leri Nizamettin Cindoruk`a teslim etti.

Yeşilay Derneği Çorum İl Temsilcisi Atilla Alpay, yine Çorum belediyesinin desteğiyle bugünde Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulunda saat 14.00 da konuyla ilgili bir konferans daha verecek.

15 Nisan 2011
518 kez görüntülendi