MUHTEŞEM TASAVVUF MUSİKİSİ KONSERİ

Belediyemiz, Türk tasavvuf Musiki Korosu muhteşem bir konserle izleyicileriyle tekrar buluştu.


İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Hemşehrimiz Dr. Ubeydullah Sezikli`nin yönettiği Çorum Belediyesi Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğu tarafından önceki gün Devlet Tiyatro Salonu`nda verilen `Çorum İlahileri` konserine Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Mesut Okumuş, Çorumspor Kulübü Başkanı İbrahim Eceviş, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Özüdoğru, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan ve çok sayıda Çorumlu musiki severle birlikte çevre illerden de katılımın olduğu gözlendi.


Programa onur konuğu olarak katılan Hafız Recep Camcı`nın hayatı konser öncesi kısa bir sinevizyon gösterisiyle konuklara sunumu yapıldı. Camcı, konserin sonlarına doğru da koroya eşlik ederek üç kaside okuyup yine bazı ilahilere de eşlik etti.


Konserin ardından Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Hafız Recep Camcı`ya ve Dr. Ubeydullah Sezikli`ye plaket ve çiçek takdim etti. Zeki Gül, ayrıca konser sonrası Belediye Türk Tasavvuf Musikisi Korosun da yer alan ve daha önce Belediye`nin açtığı Ney Kursunu tamamlayan kursiyerlere başarı belgelerini verdi.


23 Haziran 2011
182 kez görüntülendi