Buharaevler içmesuyu hattı yenileniyor

Belediyemiz, Buharaevler Mahallesi`nde 8.170 metre uzunluğundaki içmesuyu hattında yenileme çalışmalarını sürdürüyor

Belediyemizin şehrin genelinde eskiyen tüm içme suyu borularını yenilediğini söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, eskiyen boruların yerine dayanıklılık ve sağlık yönünden daha elverişli olan yüksek yoğunluklu polietilen borularla değiştirdiklerini vurguladı.

Toplam 8.170 metrelik hattın 2.000 metrelik kısmında yenileme çalışmalarımız tamamlandığını ifade eden Zahir, “İçmesuyu hattı çalışmalarının Belediyemize maliyeti 520 bin TL. Aynı bölgede YEDAŞ ekipleri de trafo binalarını yeniliyor. Elektriklerin yer altına alınma çalışmalarına devam ediyor. Mahallenin altyapı çalışmaları kısa sürüde tamamlandıktan sonra yapılacak olan tretuar veasfalt çalışmaları ile yeni görünümüne kavuşmuş olacak”; dedi.

Yapılan çalışma sonrasında olası arızalara müdahale gerektiğinde daha az bölgenin suyunun kesileceğini ve su kayıp miktarının da azalacağını kaydeden Zahir, Kurban Bayramı sonrasında çalışmalar esnasında tahribat yapılan asfalt ve tretuar çalışmalarının başlayacağının altını çizdi.

Zahir, “Bu yıl çalışma sezonumuzda içmesuyu hattı yenileme, kanalizasyon, yeni içmesuyu laboratuarı ve yeni pompa istasyonları yapım çalışmalarımız devam ediyor. Altyapısı tamamlanmış bir şehir imar etmek için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

24 Ağustos 2016
191 kez görüntülendi