KENT YAĞMURSUYU AĞI İLE ÖRÜLÜYOR

Belediyemiz Yağmursuyu şebeke hatlarının çoğaltılması için çalışmalarını yoğunlaştırdı. 2009, 2010 yılında 35 bin metre yağmursuyu hattı döşeyen belediyemiz 2011 yılında hat döşeme çalışmalarına hız verdi.


Şehri yağmursuyu hatları ile örmeyi hedefleyen belediye ekipleri birçok mahallede çalışmalara başladı. Gazi ve İnönü caddelerinde hat döşeme çalışmalarına start veren ekipler, son olarak Varinli Caddesinde Yağmursuyu şebeke hattını döşemeye başladı.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Başkan Yardımcıları Alper Zahir ve Turhan Candan ile birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Çorum`u yağan her yağmurda sular altında bırakmamak için gece gündüz demeden çalıştıklarını anlatan Muzaffer Külcü, “Biz Çorum`un en büyük yarasına neşter vurduk. Yağmursuyu şebeke hatları, aynı su şebekesi, kanalizasyon gibi önemlidir. Bugüne kadar sadece 22 bin metre Yağmursuyu şebeke hattı döşenirken bizim iki yıllık çalışmalarımızda 35 bin metre şebeke döşendi. Şehrimizin tüm sorunlarını çözmek için belediyemizin imkanlarını seferber ettik”; şeklinde konuştu.


13 Temmuz 2011
219 kez görüntülendi