VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle Belediyemiz fırınlara yönelik denetimlerini artırdı. Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan başkanlığında gerçekleştirilen denetimlerde ruhsatsız işyerlerinin yanı sıra, fırınlarda çalışan personelin sağlık karneleri ve periyodik kontrolleri, ecza dolabı, iş gömlekleri, pesonelin hijyeni gibi konulara ağırlık verildi.


Halkın sağlığını etkileyen olumsuzluklar, gramaj eksiklikleri, etiket yapıştırılmaması, ekmek taşıma kasaları, havalandırma, aydınlatma, pasa ve pasa bezleri, gramaj ve etiket gibi konular dikkat etmeyen işyerlerine uyarı cezaları verildi. Temizlik ve hijyen kurallarına uyan işyerlerine ise teşekkür edildi.


Ekmek, pide ve simit imalatı yapan fırınlara yönelik denetimlere Ramazan ayı boyunca devam edilecek. Gıda üretimi yapan işyerlerine şok baskınlar yapılarak ürünlerin hijyenik ortamlarda hazırlanıp hazırlanmadığı Ramazan ayı boyunca sıklıkla denetlenecek. ağlık kurallarına uymayan bazı işyerlerini uyarıyor, bazılarına ise cezai işlem uyguluyoruz. Denetimlerde en çok temizlik şartlarına, ekmeklerde etiket olup olmamasına ve ekmeklerin gramajlarına dikkat ediyoruz. Bunlarla birlikte etiket uygulamaları, iş elbiseleri, çalışan personelin sağlık durumlarını gösteren sağlık karnesi, yangın tüpü gibi bir gıda üretimi yapan işyerinde bulunması gerekenleri denetliyoruz


Çorum Belediyesi, halkımızın sağlığını tehdit edecek hiçbir olasılığa mahal vermeyecektir. Vatandaşlarımız, herhangi bir işyerinde karşılaştıkları olumsuz durum hakkında Alo Zabıta 153 numaralı telefonu arayarak şikayetlerini bildirebilirler.

29 Temmuz 2011
266 kez görüntülendi