RAMAZAN SOKAĞI’NDAN SOMALİ’YE TOPLU SMS

Belediyemiz tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ramazan Sokağı etkinlikleri, her akşam iftar sonrası vatandaşların yoğun katılımıyla sürüyor. Her akşam gerçekleşen etkinliklerle dolu dolu geçen Ramazan Sokağı eğlencelerinde amimasyon gösterileri, yarışmalar, şiir dinletileri, müzik ve ilahi konserleri, Kur`an-ı Kerim tilaveti gibi halkın katılımının yoğun olarak gözlendiği etkinlikler yer alıyor.


Ramazan`ın ilk gününden itibaren ünlü sanatçılar Fatih Kısaparmak, Mustafa Cihat, Eşref Ziya Terzi, Grup Debu, Selçuk Küpçük, Kasım Alper Özdemir, Talha Bora Öge, Metin Haboğlu, Ahmet Bozkuş, Çorum`un özgün müzik grubu Grup Çağrı gösterileri ve sahne performanslarıyla Çorumluları eğlenceli Ramazan akşamları yaşatıyor.


Kadir Gecesi`nde de Ramazan Sokağı Kur`an-ı Kerim sesleriyle inleyecek. Bu özel günde Kur`an-ı Kerim okumada dünya birincileri Memduh Cude Saad ve Ali Tel Kur`an Tilaveti sunacak. Her yıl Kadir Gecesi`nde Çorumluları Dünya birincisi hafızlarla buluşturan Çorum Belediyesi bu yıl da dünyaca ünlü hafızları Çorumluların ayağına getirecek.Belediyemiz Ramazan Sokağı, ABD`li müzik-ilahi grubu Debu`yu ağırladı. Grup Debu`yu izlemek için gelen yüzlerce izleyici keyif dolu bir akşam geçirdi.


Amerika’da 2001 yılında kurulan ve ağırlıklı olarak İslam`ı benimsedikten sonra Teksas’tan ayrılarak Endonezya’ya yerleşen bir ailenin üyelerinden oluşan grup, Türkiye`de de çok seviliyor. Özellikle Ramazan aylarında ülkemizde pek çok şehirde sahne alan Debu`yu Çorum Belediyesi, Çorumlularla buluşturdu.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün eşi Hatice Külcü ve Başkan Yardımcısı Zeki Gül`ün eşi Halime Gül de izledi.Belediyemiz tarafından Ramazan Ayı boyunca vatandaşların iftar saatinden sonra eğlenceli vakit geçirmesi için üç yıldır oluşturulan Ramazan Sokağı, çok hayırlı bir işe öncülük etti. Stand up gösterileri ve yaptığı radyo programlarıyla çok sayıda hayranı bulunan Talha Bora Öge nam-ı diğer Gölge, Ramazan Sokağı`nı dolduran binlerce seyirciyle birlikte Somali için yardım sms`i gönderdi.

Kendine özgü tarzı ile izleyenlerine keyifli dakikalar yaşatan ve geniş bir hayran kitlesine sahip Gölge, bir kez daha Çorumlularla buluştu. Gerçekleştirdiği programla dinleyicilere keyifli anlar yaşatan Gölge, gösteri esnasında tüm izleyicilerin telefonlarını çıkarmalarını istedi ve herkesin Allah rızası izin Somali`ye cep telefonunda en az bir yardım mesajı göndermelerini istedi. “2868`e bir mesaj Afriya`ya Bir Sofra”; kampanyası için binlerce izleyici Kızılay ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ortaklaşa oluşturulan havuza yardım mesajı gönderdi.


Program sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Talha Bora Öge`ye çiçek takdim etti.Belediyemiz tarafından düzenlenen Ramazan Sokağı etkinliklerinde sokağa gelen vatandaşlara çeşitli ikramlarda da bulunuluyor. Özellikle minik izleyiciler için meyve suyu, pamuk şeker, Ramazan Şerbeti gibi ikramlara minik davetliler tarafından oldukça ilgi görüyor.
23 Ağustos 2011
252 kez görüntülendi