ŞEHİT AİLESİNDEN BAŞKAN KÜLCÜ’YE ZİYARET

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki sınır karakoluna yapılan terör saldırısında şehit olan Çorumlu Piyade Uzman Çavuş Mustafa Aslan`ın ailesi Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye ziyaret etti.

Ziyarete Şehit Uzman Çavuş Mustafa Aslan`ın Babası Ali Aslan, Annesi Samiye Aslan, kardeşleri Muzaffer, Selami Aslan, Çorum Valiliği Şehit Yakınları Şube Müdürlüğü sorumlusu Ömer Dinç ile Kunduzhan Mahallesi Muhtarı Kadir Akçal da katıldı.


Ziyarette Konuşan Baba Selami Aslan, oğlunun vatan uğruna şehit olmasından gurur duyduğunu belirterek, “Oğlum vatan uğruna şehit oldu, biricik evladım vatanı için canını bu toprağa seve seve verdi. Vatan sağ olsun”; dedi.

Oğullarının şehit olduğu haberinin verilmesinin ardından Çorum`daki yöneticiler ile Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`den büyük destek gördüklerini ifade eden Selami Arslan, “Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum şehidimin cenazesinde bizi yalnız bırakmadı. Gururluyum, devletimizin oğlumun şahadetinin ardındın biran olsun bizi yalnız bırakmaması bizleri memnun etti”; şeklinde konuştu.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise ziyaretten son derece memnun olduklarını ifade ederek, “Bizler de sizlerin bir evladıyız. Bizim için size hizmet etmek isteklerinizi yerine getirmek bir vatan borcudur”; dedi.

Başkan külcü, “Allah`ın vaadi onlar ölü değillerdir onlar dirilerdir, ancak sizler bilmezsiniz diyor ayeti kerimede. Evladınız Allah`ın cenneti ile müjdelediği insanlardan birisi oldu. Devletimizin milletimizin bekası için canı ile cenneti satın alanlardan oldu. Bizim inancımız böyle inşallah Allah onun şefaatine nail kılar bizleri onun gibi güzel bir ölüm inşallah son nefesimi veririz”; şeklinde konuştu.

Külcü, “Ellerinden gelen ne varsa hem sevgi saygı hürmet anlamında hem farklı konularda şehit ailesinin emrinde olduklarını sözlerine ekledi.”;

27 Ekim 2011
216 kez görüntülendi