MEZARLIKLARDAKİ AĞAÇLAR BUDANIYOR

Belediyemiz, mezarlıklardaki ağaçları budama çalışması başlattı. Budama mevsimi ile birlikte değişik bölgelerde yer alan ağaçları budayan Veteriner İşleri Müdürlüğü`ne bağlı Park Bahçeler Birimi tarafından budanan ağaçlar gençleştiriliyor.


Mezarlıklara gelişigüzel dikilen ağaçların mezarlık düzenini bozduğu ifade edildi. Daha önce mezarların üzerine dikilmiş olan bu ağaçların zaman geçip büyümesiyle birlikte mezarları tahrip ettiğinin vurgulandığı açıklamada “Vatandaşlarımız vefat eden yakınlarının mezarlarına çam ve diğer odunsu ağaçlar dikmişler. Bu ağaçlar da yıllar geçip büyüyünce üzerine dikildiği mezarı tahrip etmiş ya da yıkmış. Gelişi güzel dikilen bu ağaçlar mezarlara zarar verdiği gibi görüntü açısından da hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet vermektedir.”; denildi.


Birkaç yıllık küçük çam türü fidanların mezar sahipleri tarafından sökülüp bir başka yere dikilmesi gerektiği aksi halde Park Bahçeler Birimi`ne bağlı ekiplerin bu fidanları sökerek ihtiyaç duyulan park ve yeşil alanlara dikileceğinin vurgulandığı açıklamada vatandaşların mezar yerlerine daha küçük cüsseli süs bitkileri dikmesi tavsiye edildi.

12 Aralık 2011
229 kez görüntülendi