KALE CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Ankara Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurul Başkanı Mehmet Akif Işık, Başkan Yardımcısı Hakkı Acun ile birlikte geldiği Çorum`da tarihi Çorum Kalesi`nde incelemelerde bulundu.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün nezaretinde Çorum Kalesi`ni gezen Mehmet Akif Işık, iyi bir restorasyon çalışması ile Çorum Kalesi`nin cazibe merkezi olabileceğini söyledi.


İnceleme gezisinin ardından değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Kalesi`ni tarihi dokusunu bozmadan restore edeceklerini ve kültür merkezi haline getireceklerini söyledi.


Kale içinde yaşayan vatandaşlara TOKİ`den ev vereceklerini belirten Külcü, kale içindeki tarihi değeri olmayan yapıları yıkacaklarını, tarihi değeri olan bir kaç yapıyı da koruyacaklarını aktardı.


Selçuklular döneminden kalan tarihi Çorum Kalesi’nde incelemelerde bulunan Ankara Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurul Başkanı Mehmet Akif Işık, yapılacak restorasyon çalışmalarıyla Kale’nin bir cazibe merkezi olabileceğini söyledi.19 Aralık 2011
250 kez görüntülendi