YENİ OTOBÜS TERMİNALİ 2 YIL İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yeni terminalin 55 bin metrekare büyüklüğünde olacağını ve Çorum`un 100-150 yıllık ihtiyacını karşılayacağını ve yapımına başlanacak olan terminalin 2 yıla kadar tamamlanacağını ifade etti.

Kamil Koç Otobüsleri`nin Çorum`daki bürosunun açılışında konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, mevcut otobüs terminalinin uzun zamandır hizmet verdiğini ve artık onarıma yetişemez hale geldiklerini anlatarak, 2 yıl sonra bu terminalden ayrılacaklarını dile getirdi. Son incelemelerin yapıldığını ve ilkbaharla birlikte otogarın ihale edileceğini, 18 ay içerisinde de terminalin tamamlanacağını anlatan Başkan Külcü, otobüsler ile ilçe minibüslerinin konaklama yerlerinin ayrı olacağını ifade etti.

Yeni terminalin Çorum`a yapılacak son terminal olacağını düşündüğünü söyleyen Külcü, “Halkımızın refahı yükseliyor. Bir zamanlar hayal olan hava yolundan artık herkes faydalanıyor. Şahsi araçlar aynı şekilde artıyor. 85 bin olan hususi araç sayısı 10 yılda 135 bine ulaştı. Refah arttıkça da şahsi araç ve havayoluna talep daha da artacaktır”; dedi. Mevcut terminalin 10 bin metrekare alana sahip olduğunu belirten Külcü, yeni terminalin, 55 bin metrekare alanda ilçe ve köy terminallerinin ayrı ayrı bulunduğu, Çorum`a 100 yıl yetecek bir terminal olacağını söyledi.

16 Ocak 2012
462 kez görüntülendi