TSE’DEN BAŞKAN KÜLCÜ’YE ZİYARET

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Marmara Bölge Koordinatörü ve TSE Deney ve Kalibrasyon Merkezi Müdürü Mehmet Hüsrev, Ürün Belgelendirme Başkanı Doğan Yazar, Ankara Kalibrasyon Grup Başkanı Özgür Özkan, TSE Çorum Ürün Belgelendirme Müdürü Uğur Özdeniz, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü ziyaret etti.

Türk Standartları Enstitüsü Marmara Bölge Koordinatörü ve TSE Deney ve Kalibrasyon Merkezi Müdürü Mehmet Hüsrev, TSE olarak Çorum`a yeni kurulan Kalibrasyon Merkezi hakkında bilgiler verdi. Kalibrasyonun can ve mal emniyetini garantiye alan bir ölçüm metodu olduğuna dikkat çeken Hüsrev, “TSE bu yöndeki çalışmalarıyla ülkemizde bu işin öncüsü durumunda. Bu sayede sanayinin uluslararası rekabetine de katkıda bulunmayı hedefliyoruz.”; dedi

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de ziyaret nedeniyle TSE yetkililerine teşekkür etti. Çorum`a yeni kurulan Kalibrasyon Merkezi`nin Çorumlu sanayicilerin diğer illerde bulunan merkezlere gitmelerini önlediğini belirten Külcü, sanayicilerin kendileri için çok önemli olan zamandan tasarruf edeceklerini ifade etti.

26 Ocak 2012
270 kez görüntülendi