ÇOCUKLAR, AİLELERİN MEYVESİDİR

Belediyemiz Aile Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Ailemi Kuruyorum”; Eğitim programının bu hafta dördüncüsü gerçekleştirildi.

Programa, Ufuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, Aile Eğitim Merkezi Müdürü Betül Özüyağlı, Çorum Devlet Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Semih Temel ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programda açılış konuşması yapan Ömer Özyılmaz, çocukların tıpkı bir ağacın meyvesi gibi ailelerin meyvesi olduğunu ifade etti.

Anne karnındaki çocukların dünyaya gelme sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli hususların olduğunun altını çizen Özyılmaz, “Allah insanı yaratırken sağlıklı doğacak şekilde yaratılış kuralları koyar. Toplumda engelli doğan çocuklar için Allah böyle yarattı tabiri vardır. Ne kadar da yanlış bir düşüncedir bu. Çünkü Allah her insanı yaratılış kurallarına uygun olacak şekilde sağlıklı dünyaya gelebilecek şekilde yaratır. Engelli doğan evlatlarımızın bilin ki suçlusu bizleriz. Çocuk anne karnında iken yapılan yanlış hatalar, dikkat edilmesi gereken konulara yeterince hassasiyet gösterilmemesi gibi birçok faktör anne karnındaki çocuklarımızın maazallah engelli doğmasına neden olabilir”; dedi.


Konferansa katılan Çorum Devlet Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Semih Temel ise çocuğun anne karnındaki oluşum sürecini anlatarak, bebek için ilk üç aylık döneme dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Konferansın sonunda Aile Eğitim Merkezi Müdürü Betül Özüyağlı Çorum Devlet Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Semih Temel`e teşekkür plaketi ile çiçek takdim etti.


06 Şubat 2012
243 kez görüntülendi