ÇORUM, EMİTT’TEN DÜNYAYA AÇILDI

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 16. Kez kapılarını İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde açtı.

Türkiye`deki turizm güç kaynağı EMİTT Turizm Fuarı, dünyanın dört bir yanından gelen 60`ın üzerinde yabancı ülkenin yanı sıra Arjantin, Çek Cumhuriyeti, Kazakistan, Macaristan, Malezya, Slovenya ve Venezuela ilk kez katıldığı, İtalya’nın da bakanlık düzeyinde ilk kez temsil edildiği EMİTT Turizm Fuarın açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından yapıldı.


Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Onursal Ülke sıfatı ile Arjantin Turizm Bakanı Carlos Enrique Meyer, Filistin Turizm Bakanı Dr. Khuloud Daibes, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, İl Kültür Müdürü Ali Özüdoğru ile çok sayıda turizm temsilcisi katıldı.


Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı olan EMİTT`te Çorum`u en iyi şekilde tanıtmak için hazırlanan stant büyük ilgi görüyor.

Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen program çerçevesinde Çorum`un turizm potansiyeli profesyonel turizmcilere anlatıldı. Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, Çavuşoğlu Turizm, Anitta Otel, Mavi Ocak, Anvatar, Büyük Otel fuarda Çorum`u en iyi şekilde tanıtmak için yoğun çalışıyorlar.

TÜYAP İstanbul Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 09-12 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan, “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı dünyanın en önemli turizm fuarları arasında yer alırken bu yıl 16.sı düzenlenecek olan EMITT Fuarı’nda 60 ülkeden 4 bine yakın katılımcı yer alacak.Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, leblebi makinesinde kavrulan sıcak leblebileri misafirlere kendi eliyle ikram etti.

EMİTT 2012 Fuarı`nın açılışına katılan Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül daha sonra Çorum standına gelerek misafirlerle ilgilendi. Leblebi makinesinde kavrulan leblebileri de gelen ziyaretçilere ikram eden Başkan Yardımcısı Zeki Gül, “7 bin yıllık medeniyetin sahibi barışın başkenti Çorum`a sizleri bekliyoruz”; diyerek ziyaretçileri Çorum`a davet etti.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT`te dünyanın en önemli turizm temsilcileri ağırlanırken, Çorum standını ziyaret eden misafirlere sıcak leblebi ikram ediliyor.

Çorum standına kurulan Leblebi makinesinde kavrulan leblebiler sıcak sıcak misafirlere ikram edilirken, Leblebi yine fuarın en ilgi çeken yiyecekleri arasında yerini almayı başardı.EMİTT 2012 Turizm Fuarına Çorum Belediyesi ile Turizm İl Müdürlüğü adeta çıkarma yaparken, estetik görünümü ile ziyaretçilerin beğenisini toplayan Çorum standında tanıtım yapanların güler yüzlü davranışları misafirlerin takdirini topladı.

Hazırlanan tanıtım broşürleri ile tanıtım CD`leri gelen ziyaretçilere takdim edilirken, EMİTT 2012 Fuarında Çorum en iyi şekilde tanıtılıyor.Çorum`un tanıtımı için tüm imkanlar seferber edilirken, Fuara gelerek Çorum`un tanıtımına katkı sağlayan İl Genel Meclis üyeleri, Fuarda Çorum`a yalnız bırakmadı

Meclis Üyeleri Duran Çardaklı, Erhan Ekmekçi ve Mustafa Yıldız daha sonra fuarı gezerek açılan stantları gezdiler.


Katıldığı tüm fuarlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Çorum, EMİTT 2012 Fuarında da ilgi odağı olmayı başardı.

EMİTT 2011`de En Güzel stant, İzmir`de En Estetik stant seçilen Çorum standı bu yılda ilgi odağı olmayı başardı. Fuarın açılışından itibaren ziyaretçilerin akınına uğrayan standa önemli isimler de ziyaret etti.

Balıkesir Milletvekili Ayşe Nedret Akova, Tekirdağ Vali Yardımcısı hemşehrimiz Mustafa Masatlı, Küçük Çekmece Kaymakamlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kamuran Arvas, Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar gibi misafirleri ağırladı.

10 Şubat 2012
292 kez görüntülendi