BAŞKAN KÜLCÜ, ‘MİMARLIK AYNI ZAMANDA SANATTIR’

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, mimarlığın sadece bir meslek olarak değerlendirilemeyeceğini, aynı zamanda da bir sanat olduğunu kaydetti.


Çorum Mimarlar Odası tarafından düzenlenen geceye katılarak burada bir konuşma yapan Başkan Külcü, ilimizdeki konakların sivil mimarinin en güzel örneklerinden olduğunu belirterek oda üyelerine gelecek nesillere güzel eserler bırakmak için konaklardan yararlanmalarını da tavsiye etti.


Meslekte 30-40 yılını dolduran büyüklere gösterilen vefa örneğinden mutlu olduğunu kaydederek Ulaş Tokgöz ve yönetimini kutlayan Başkan Külcü, Belediye`nin en fazla hukukunun olduğu meslek dallarından birinin mimarlar olduğunu hatırlattı.

Mimarlığın meslek olmasının yanında bir sanat olduğunu tekrarlayarak gelecek nesillerin yapılan binalarla bizim ruh halimizi, zevkimizi ve estetik bakış açımızı anlayacağını söyleyen Külcü, iki yıldır dış cephe ile ilgili güzel çalışmalar yaptıklarını, uygulamaların birinci adımını geçtiklerini ve çizilen projelerde artık sivil mimarinin en güzel örneklerinden olan konaklardan da yararlanılması gerektiğini dile getirdi.


13 Şubat 2012
242 kez görüntülendi