8 SOKAĞA YENİ İSİM

Belediyemiz, adreslerin daha kolay bulunması amacıyla numaraları yenileyerek güncelleştiriyor.

Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 14 mahallede gerçekleşen numaralama işleminde tüm cadde ve sokak numaraları ile mesken numaraları yeniden düzenlendi. Cadde ve sokak isimleri bundan böyle AB kriterlerine uygun olacak şekilde düzenlendi.

Yeni numara levhasında vatandaşların adres bulmaları yeni numaralar ile daha kolaylaştı.


İlk olarak Akkent Mahallesi`nden başlayan ve daha sonra diğer mahallelerde de uygulayan Zabıta Müdürlüğü`ne bağlı ekipler eski, yıpranmış, görüntü kirliliğine yol açan ve eksik olan konut ve işyerlerinin dış kapı numaralarının yerine yeni tip, estetik kapı numaralarını takıyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, cadde, sokak ve mesken numaralarının güncellenmesiyle birlikte adreslerdeki olası karışıklıkların önüne geçildiğini söyledi.

Candan, “Özel ve kamu kurum ve kuruluşları, kapı numarası yenileme çalışmalarının tamamlandığı bölgelerdeki son bilgileri esas alarak ona göre adres bilgilerini güncelledikleri takdirde de kurumlar arasındaki adres birlikteliği ve adres standardı da sağlanmış olacaktır. Çalışma kapsamında her vatandaşın sahip olduğu TC kimlik numarası gibi her binaya bir numara verildi. Basımı tamamlan levhalar üzerinde o binanın bulunduğu mahalle, cadde, sokak ve kapı numarası bulunuyor”; dedi

Yapılan çalışma ile Çorum`da bulunan işyeri ve konut sayılarının da tam olarak belirleneceğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Çorum Belediyesi olarak yürütülen numarataj çalışması birçok alanda özel ve kamu kuruluşlarının çalışmalarına ışık tutacak. Kaçak ve ruhsatsız işyerleri ile ruhsatsız binalar belirlenerek kayıt altına alınmış olacak. Hazırlanan proje sadece numaraların değişmesi değil, şehrimizdeki tüm binaların kayıt altına alınma projesidir”; şeklinde konuştu.

Çorum Belediye Meclisi kararı ile değiştirilen yeni sokakların isim levhaları yerlerine takıldı. Yıllardır farklı isimler altında kullanılan cadde ve sokakların isimlerinin Belediye Meclisi tarafından değiştirilmesinin ardından eski isim tabelaları sökülerek yerine yeni levhalar takıldı.

Belediye Meclisi tarafından değiştirilen Kale Mahallesi Meram 6. Sokağa Merhum Gazeteci Mahmut Tunaboylu`nun ismi verilirken, Mahmut Tunaboylu Sokağı tabelası takıldı. Gülabibey Mahallesi Sosyal Evler 1, 2, 3, 4. Sokakların ismi de Hasan Paşa 1, 2, 3 ve 4. Sokak olarak değiştirildi.

Mimar Sinan Mahallesi Teşani Caddesi`nin ismi ise Bosna Caddesi olarak değiştirildi.


Tahıl Pazarına prestij isim

Çorum Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda tahıl pazarına Çorum Ticaret Borsası Kompleksi ismi verildi.

Yeni yapılan tahıl pazarının ismi artık Ticaret Borsa Kompleksi olarak ifade edilirken, kompleksteki numara ve tabela çalışmaları tamamlandı.

28 Şubat 2012
1.085 kez görüntülendi