KENTSEL DÖNÜŞÜM GERÇEK OLUYOR

Yıllardır Çorum`un hayalini kurduğu Kentsel Dönüşüm Projesi nihayet gerçek oluyor. 1. Etap konutlarının ihalesi 28 Mart 2012 Çarşamba günü (bugün) Ankara`da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı`nda (TOKİ) saat 14.30`da yapılacak.

Kentsel Dönüşüm Projesi`nin ilk etabında 440 konut yapılacak. Konutların yapımına Mayıs ayı içerisinde başlanacak olup, konutlar en geç 22 ay içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek. Depreme karşı son derece dayanaklı bir sistem olan kazık temel sistemi ile yapılacak olan konutlar 28.000 m2 alanda inşa edilecek.


TOKİ tarafından yapılacak konutların Devane bölgesinin çehresini değiştireceğini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bu projeyle birlikte Devane`nin artık cazibe merkezi olacağını, bölge insanının da hayat standardının yükseleceğini vurguladı. İlk etapta 440 konutun yapılarak hak sahiplerine teslim edileceğini dile getiren Başkan Külcü, “Çorum`a yeni ve modern bir yerleşim alanı kazandırmış olacağız. İlk etabı Mayıs ayında başlayacak olan kentsel dönüşüm projesi Çorum`un ufkunu açacak, geleceğini aydınlatacak bir projedir.”;dedi.

Başkan Külcü, 2. Etap konut bölgesi için de 240 adet konut yapımının kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından başlayacağını sözlerine ekledi.28 Mart 2012
289 kez görüntülendi