ÇORUM’DA SAHTE KÖPEK TİMİ ALARMI

“Belediye görevlisiyiz”; diyerek sokaklarda gezen başıboş köpekleri vuran sahte köpek timini vatandaşların ihbarı ortaya çıkardı.

Dün gece saat 01.00 sıralarında Bahçelievler Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi 18. Sokakta başıboş köpeklere avcı elbisesi giymiş iki kişi kendilerini belediye görevlisi olarak tanıtarak, belediyenin bilgisi doğrultusunda köpekleri vurduklarını iddia ettiler.

Mahalle sakinlerinin durumu Çorum Belediyesi ve Polise bildirmesi üzerine vatandaşlara tehditler savurarak sarı renkli özel bir araçla kaçan kişileri polis aramaya başladı.

İhbarın ardından olay yerine gelen Polis ve Belediye görevlileri sahte köpek timlerinin kim olduğu konusunda araştırma yaparken, Çorum Belediyesi böyle bir konu ile ilgililerinin bulunmadığını bildirdi.

Çorum Belediyesi Basın Bürosundan yapılan açıklamada, Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan hayvan barınağında sokak köpeklerinin kısırlaştırıldıktan sonra alındığı yere tekrar bırakıldığını belirterek, “Köpekleri vurmaya çalışan kişilerin Çorum Belediyesi ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Hemşehrilerimiz böyle bir olayla karşılaşılması halinde 155 Polis İmdat ve 153 Alo Zabıta`ya haber verebilirler. Çorum Belediyesi olarak sokak köpeklerinin öldürülmesine göz yummamız mümkün değildir”; denildi.

Çorum Emniyeti ise avcı elbisesi giyerek köpeklere ateş eden iki kişinin bulunması için çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı.

16 Nisan 2012
219 kez görüntülendi