SULTANİ NAATLAR KONSERİ’NE YOĞUN İLGİ

Belediyemiz tarafından düzenlenen Sultani Naatlar Konseri büyük beğeni topladı. Devlet Tiyatro Salonu`nda Ubeydullah Sezikli tarafından gerçekleştirilen konseri Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve çok sayıda vatandaş izledi.


Sultani Naatlar Konserinde, Fatih Sultan Mehmed, Yavuz Sultan Selim, 1. Ahmed, 3. Murad, 3. Selim, 3. Ahmed, 2. Mustafa ve Genç Osman ve Kanunî Sultan Süleyman gibi Osmanlı Padişahlarının Hazreti Peygamber Efendimize (s.a.v) duydukları sevginin, mısraların bestelenmiş naatlar seslendirildi.


Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Okumuş, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Aykul, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan ve çok sayıda davetli programı izledi.


Yaklaşık bir buçuk saat süren konserin sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Ubeydullah Sezikli`ye plaket ve çiçek takdim etti.Çorum Belediyesi, Sultani Naatlar konseri sonrası ücretsiz CD dağıttı. Ubeydullah Sezikli tarafından hazırlanan Sultani Naatlar CD`sini almak isteyen vatandaşlar Devlet Tiyatro Salonu fuayesinde uzun kuyruklar oluşturdu. Çorum Belediyesi, 500 adet Sultani Naatlar CD`si dağıttı.


18 Nisan 2012
225 kez görüntülendi