HİZMETTE STANDARDI YÜKSEK TUTMAK ZORUNDAYIZ

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ulaş A.Ş. tarafından halk otobüsü şoförlerine yönelik düzenlenen dayanışma yemeğine katıldı. Anitta Otel`de gerçekleştirilen yemeğe Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün yanı sıra Başkan Yardımcısı Turhan Candan da katıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü yaptığı açılış konuşmasında konuşmada Ulaş A.Ş.`nin sunduğu toplu taşıma hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek hizmette istikrarın devamını diledi.

“Toplu taşıma neferleri”; diye hitap ettiği Özel Halk Otobüsçüleri`nin Çorum Belediyesi adına önemli bir görevi yerine getirdiğine dikkat çeken Başkan Külcü, “Hizmette standardı yüksek tutmak zorundayız”; dedi. Çorum`un toplu taşıma alanında Türkiye`ye örnek olduğunu vurgulayan Külcü, Ulaş A.Ş.`nin bu alanda sunduğu hizmetlerle başarılı bir noktada olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Ulaş A.Ş. yönetici ve çalışanlarının özverileriyle Çorum`da iyi işleyen bir toplu taşıma sistemi kurduk. Bu alandaki gayret ve fedakarlık içeren çalışmaları pozitif bir bakış açısıyla takip ediyoruz. Dünya, Türkiye ve beraberinde Çorum değişiyor.

Bu değişimle birlikte hizmet mantığı da değişiyor. Hizmetleri özel sektör mantığıyla yapmanın en güzel örneklerinden biri şüphesiz ki toplu taşıma. Bu alanda Ulaş A.Ş. ile halkımıza hizmette belli bir standardı yakaladık. Ancak toplu taşıma hizmetlerinde daha iyisinin yapılabileceği yönünde kanaat sahibiyiz. Bu nedenle hizmette standardı yüksek tutmak zorundayız. Belediye hizmetlerinde de bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Belediyecilik alanında insan, zaman ve kasa yönetiminin önemine işaret eden Başbakanımız`ı örnek alıyoruz. Bu üç ilkeyi uygulayarak geride bıraktığımız sürede Çorum`da önemli hizmetlere imza attık. Düzenlediğimiz anketlerde halkımızın ve esnafımızın memnuniyetini görmek bizi daha da gayretlendiriyor. Toplu taşıma sektörü Belediyemizin yürüyen ayağı. Diğer Belediye çalışanlarımızdan farksız gördüğümüz toplu taşıma personelinin derdi bizim derdimiz. Ulaş A.Ş. ile toplu taşıma alanında bugüne kadar sıkıntı yaşamadık. Hizmetteki istikrardan memnunuz. Halkımıza sunulan hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, bu alandaki gayretli çalışmaların devamını diliyorum.”; dedi.

Ulaş A.Ş. Başkanı İsmail Hakkı Melendiz de “Çorum halkına hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz”; dedi. Çorum Belediyesi`nin destekleriyle toplu taşıma alanında önemli mesafe kat ettiklerini anlatan Hakkı Melendiz, “Halkımıza hizmette, zorlu ve bir o kadar da şerefli mesleğimizi icra ederken elbette bazı sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Ancak, yaşadığımız yoğun strese rağmen halkımızın memnuniyetini hep en önde tutuyoruz. Çalışmalarımızda en büyük destekçimiz olan Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü ve Başkan Yardımcımız Turhan Candan`a teşekkürü bir borç biliyoruz.”; diye konuştu.


10 Mayıs 2012
213 kez görüntülendi