BELEDİYEMİZDE BAYRAMLAŞMA İLK GÜN

Ramazan Bayramı nedeniyle Çorum Belediyesi`nde sivil toplum örgütleri, partililer ve vatandaşlarla yapılacak olan bayramlaşma töreni bayramın ilk günü gerçekleştirilecek. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün ev sahipliğinde gerçekleşecek olan bayramlaşma merasimi 13.30`da başlayacak.

Halk Otobüsleri ilk gün bedava

Çorum Belediyesi, her dini bayramda olduğu gibi bu bayramda da vatandaşların bayram ziyaretlerini kolaylaştırmak için bayramın ilk gün vatandaşları ücretsiz taşıyacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Ramazan bayramının birinci günü Çorumluların Halk otobüslerinden ücretsiz yararlanabileceklerini ifade etti.

Ramazan Bayramının birinci günü halk otobüslü seferlerinin saat 09.00`da başlayacağını belirten Turhan Candan, bayramın ikinci günü ise saat 08.00`da, üçüncü gün ise seferlerin normal seyrinde devam edeceğini söyledi. Başkan Yardımcısı Turhan Candan,

Mezarlıklara otobüs kaldırılacak…

Çorum Belediyesi, her dini bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramında da arefe günü Ulumezarlık`a ücretsiz otobüs seferleri düzenleyecek.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Belediyesi`nin Arefe günü sabah namazından sonra mezarlık ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz olarak otobüs seferleri düzenleyeceğini ifade ederek, Ulumezarlık`a camilerden kaldırılacak otobüs seferi güzergahlarını ve camileri ise şu şekilde açıkladı.

Ulu Cami, Köroğlu Cami, Kevser Cami, Ejder Cami, Sarılık Cami, Selimiye Cami, Binevler Cami, Buharaevler Cami, Garantievler Cami, İmam Hatip Cami, Abdibey Cami, Tevhit Cami, Bilali Habeş Cami, Yeşil Cami, Beytepe Cami, Kafkasevleri Cami, Mevlana Cami, Alaaddin Cami, Hicret Cami, Huzur Cami, Nadık Cami, Esentepe Cami, Karşıyaka Cami, Ehlibeyt Cami, Esnafevler Cami, Altınevler Cami, Yörükevler Cami, Fatih Sultan Mehmet Cami, Mimar Sinan Cami ve Kışla Cami.

Belediye bayram tedbirlerini aldı…

Çorum Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi gereken tüm önlemlerini alıp bayram hazırlıklarını tamamladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorumluların rahat ve huzurlu bir şekilde bayramlarını idrak edebilmesi için Zabıtanın bayram süresince 24 saat görevinin başında olacağını söyledi.

Halkın bayram alışverişlerini rahat yapabilmesi için seyyar satıcıların kontrol altında tutulacağını bildiren Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bayram süresince tam gün hemşerilerimizin hizmetinde olacaktır. Yine bayram süresince Su Arıza, Kanalizasyon ve Arıtma tesislerinde nöbetçi personel bulundurulacaktır”; dedi.

Candan, Ramazan Bayramı`nda vatandaşların olası şikayetlerini Alo Zabıta 153, Su Arıza 185-153-2121946, İtfaiye 110, 2230880-81-82, Cenaze işlemleri 213 10 76-212 19 46 ve Temizlik-Kanal 212 19 46 numaralı telefonlara bildirmelerini istedi.

Çorum, bayramda gül kokacak

Çorum Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi Gazi ve İnönü Caddeleri ile ana arterleri gül suyu ile yıkayacak.

Temizlik hizmetimizin bayram boyunca aksatılmadan yürütüleceğinin altını çizen Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Temizlik İşleri Müdürlüğü`ne bağlı ekiplerin bayram boyunca temizlik çalışmalarını sürdüreceğini dile getirdi.

Ramazan Bayramı öncesi bugün ve yarın (18 Ağustos Cumartesi) Gazi Caddesi, İnönü Caddesi, Hıdırlık Cami etrafı, Osmancık Caddesi, Fatih Caddesi, Bahabey Caddesi`nin arazörlerle yıkanacağını kaydeden Candan, “Caddeler yıkandıktan sonra hemen akabinde gül suyu ile caddeler yıkanacak. Sonrasında da araçlarımız Çorum`un tüm cadde ve sokaklarını gezerek ULV püskürtme cihazıyla gül suyu sıkacaklar. Bu yıl ilk kez Çorum`un dört bir yanı gül kokacak.”; dedi.

Başkan Yardımcısı Turhan Candan, tüm İslam Alemi`nin ve Çorumluların Ramazan Bayramı`nı kutlayarak sözlerini tamamladı.

18 Ağustos 2012
214 kez görüntülendi