HDF’DEN BAŞKAN KÜLCÜ’YE ZİYARET

Çorum Hitit Dernekler Federasyonu Başkanı Cemal Emir başkanlığındaki bir heyet Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ankara`da faaliyet gösteren derneklerin Çorum`un kültürel zenginliğini Başkent`e taşıdığını söyledi.


Çorum Belediyesi olarak her zaman Çorumluların yanında olduklarını belirten Muzaffer Külcü, yapılacak bir etkinlikte veya herhangi bir organizasyonda talep olması halinde ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade etti. Son olarak Ankara`da gerçekleştirilen Çorum Tanıtım Günleri`ni, Ankara`da bulunan Çorum dernekleri ile beraber organize ettiklerini söyleyen Külcü, bundan sonra yapılacak olan tüm etkinliklerde de Çorumlu derneklere yardımcı olacaklarını vurguladı.

Bu tür dernek ve sivil toplum örgütlerinin siyasi bir hedef uğruna çalışmaması gerektiğini belirten Külcü, “Böyle bir federasyon Çorum`a ait sosyal kültürel mirasları Ankara`ya ulaştırarak insanlarla tanıştırmalı. Bir “Heri”; kelimesi duyduğunda Çorumlu duyguları kabarmalı. Eğer kabarmıyorsa demek ki bir yerlerde yanlış yapılan bir şeyler vardır. Asla birinci hedef siyasi faaliyetler olmamalıdır”; diye konuştu.


Çorum Hitit Dernekler Federasyonu Başkanı Cemal Emir, Ankara`da yaşayan Çorumluların sesi olmak için dernek kurduklarını belirtti.

Ankara`da yaşayan yaklaşık 398 bin Çorumlu olduğunu söyleyen Emir, bu rakama Ankara`da doğanların hariç olduğunu belirterek, “Bu kadar Ankara`da nüfusumuz var. Ama bir Belediye Başkanı, bir milletvekili çıkartamıyoruz. Çorum`da 4 milletvekilimiz var. Ama Ankara`da bir tane bile Çorumlu milletvekili yok. Konya`dan Tunceli`den olanlar gelip aday oluyor ve milletvekili oluyorlar. Biz de Ankara`da Çorumlu en az 1 tane milletvekili çıkartmak istiyoruz”; diye konuştu.

20 Aralık 2012
208 kez görüntülendi