KATIK ATIKLAR İÇİN HALKIMIZI BİLİNÇLENDİRİYORUZ

Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü makamında ziyaret etti.

Çorum Çevre Belediyeleri Birliği tarafından gerçekleştirilecek olan Katı Atık Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu, katı atıkla ilgili Avrupa Birliği sürecinin hızlı ilerlemediğini, danışmanlık hizmeti ile ilgili sözleşmede imzaların atıldığını ifade ederek”; Katı atıkları vahşi depolamadan ziyade kuralına göre, düzenine göre depolamamız gerekiyor. Çorum`da da inşallah güzel çalışmalar çıkacaktır”; dedi.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise, katı atık projesinde önemli mesafe alındığını belirterek “Mart – Nisan ayları gibi inşaat uygulama ihalesi yapılması düşünülüyor. Katı atıkların etkin, verimli ve düzenli bir şekilde toplanması, taşınması ve değerlendirilip zararsız hale getirilmesi gerekiyor. Yerinde ayırım ile atıkların geri kazanılması çok daha verimlidir. Bu da tamamen toplumun bilinçlendirilmesi ile mümkün olur. Halkımızı bilinçlendirmek için çalışmalarımız devam etmektedir”; dedi.

Müsteşar Yardımcısı Kadıoğlu`nun Başkan Külcü`yü ziyaretinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşaviri Ziya Çöpür, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Seyit Ahmet Sancak, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir ve Belediye Meclis Üyesi Ekrem Demirten de hazır bulundu.


11 Ocak 2013
188 kez görüntülendi