107 AİLEYE YAŞLI BAKIM HİZMETİ

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde yaşlılara bakım hizmetinin artarak devam ettiğini söyledi. İlimizde yaşayan yaşlıların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak ev temizliği hizmetinin Belediye görevlileri tarafından yerine getirildiğini belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, temizlik hizmetinin 65 yaş üzeri ve bakacak kimsesi olmayan yaşlıları kapsadığını ifade etti.


Şu ana kadar Belediyeye müracaat eden ve talepleri uygun görülen 107 aileye Yaşlı Bakım Hizmeti verdiklerini belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, toplumsal huzur ve barışın sürdürülebilir kalkınmadan geçtiğini, bunu başarmak için de sosyal devletin güçlendirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.


Bu anlayıştan hareketle sosyal belediyecilik alanında Çorum`da yeni uygulamalar başlattıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, çağımızda yerel yönetimlerin en önemli görevlerinden birinin sosyal değer üretmek olduğunu ifade etti. Şu anda Çorum Belediyesi sosyal hizmetlerinin talep odaklı çalıştığını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Belediye olarak şu anda ancak bize gelen, bize ulaşan vatandaşlarımızın taleplerini değerlendirebiliyoruz. Ancak Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Benim fakirim, fukaram gelemeyebilir, hakkını arayamayabilir, siz gidip onu bulacaksınız” söylemlerinden hareketle vatandaşlarımıza kendimiz ulaşıyoruz. Bakıma, yardıma muhtaç aileleri biz tespit edip, ayağına biz gidiyoruz. Vatandaş odaklı Belediyecilik hizmeti gerçekleştiriyoruz. Sosyal yardım ekiplerimiz bu bilinçle çalışmalarına devam etmektedir”; dedi.

04 Şubat 2013
393 kez görüntülendi