BELEDİYEMİZ, GÜREŞ HAKEMLERİNİ AĞIRLADI

Türkiye Gençler Grekoromen Grup Müsabakaları için Çorum`a gelen Güreş Hakemleri, Belediyenin konuğu oldu.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül`ün ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Güreş İl Temsilcisi Hüseyin Teke ile güreş müsabakalarında görev alan hakemler katıldı.


Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, yemek öncesi yaptığı konuşmada Çorum`da yapılan her organizasyona Çorum Belediyesi olarak tam destek verdiklerini belirterek, “Çorum`u tanıtmak için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız”; dedi. Gül, Türkiye Muay Thai Federasyonu 2013 yılı Faaliyet Programında yer alan Karadeniz Bölgesi Çocuklar, Gençler, Bay ve Bayan ile Büyük Erkekler Muay Thai Şampiyonası`nın da 500 sporcunun katılımıyla Çorum`da yapıldığını hatırlatarak, “Tüm spor dallarına destek veriyoruz. Çorum`un tanıtımına ve ekonomisine katkısı olan tüm çalışmaların içerisinde yer alıyoruz. Bu tür organizasyonlara bundan sonrada vereceğiz”; diye konuştu.


Çorum`a yeni müsabakalar getirilmesi için de federasyonlar nezdinde girişimlerde bulunduklarını ifade eden Gül, “Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bir Türkiye Şampiyonasının Çorum`da yapılmasının sözünü aldık. Yine Türkiye MuayThai Federasyon başkanı ile yaptığımız bir görüşmede bir Türkiye Şampiyonasının Çorum`a yapılmasının sözünü aldık, Halter Federasyonu ile görüşmelerimiz oluyor. Halterde de Bir Türkiye Şampiyonasının Çorum`da yapılması için çalışıyoruz.”; dedi.

08 Şubat 2013
183 kez görüntülendi