BAŞKAN KÜLCÜ, BAŞARILARIN DEVAMI İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ

24`üncüsü kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü ziyaret eden Defterdar Ahmet Özkan, Maliye olarak ülkenin kalkınmasına destek olduklarını söyledi.

Özkan, beraberinde Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Zeki Çevik, Defterdar Yardımcıları, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı (SMMMO) Muzaffer Yıldırım, bazı serbest muhasebeci ve mali müşavirler ile Maliye Teşkilatı personeli olduğu halde Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü ziyaret etti.


Bu yıl Vergi Haftası kutlamalarına SMMMO ile birlikte farklı bir vizyon kazandırdıklarını belirten Defterdar Özkan, amaçlarının toplanılan vergilerle birlikte ülkede huzur ve sükuneti sağlamak olduğunu bildirdi.

Çorum SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım ise 1 Mart`ın Dünya Muhasebeciler Günü olduğunu belirterek, “Bu yıl TÜRMOB olarak Vergi Haftası`nı verginin her iki tarafında olan bizlerle birlikte kutlayalım istedik”; dedi.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise, “Yaptığınız çalışmalarla toplumda vergi bilincinin arttırılması ve ekonomiye destek verilmesine vesile oluyorsunuz”; diyerek, yapılan çalışmaların ülkenin geleceği açısından fevkalade önemli olduğunu dile getirdi.

Külcü, “Türkiye 10 yıl önce topladığı vergi ile borcunun faizini ödeyemeyen bir ülke konumundaydı. Bunun sonuçlarına, acılarına hep beraber katlandık. Ortada bir istihdam, onun ardından üretim ve kazanç varsa bunun sonucunda da vergi vardır. Avrupa`da işsizlik yüzde 20`lere dayanmışken Türkiye`de yüzde 9`larda. Çorum`da ise bu oran yüzde 5.5`lerde. Bu hepimizin ortak başarısı. Bu başarının devamı için hepimiz elbirliğiyle çalışmalıyız. Vergilendirilmiş kazanç hakikat kutsaldır. İnşallah yapılan çalışmalarla bu bilinçlendirme ortamı fırsat sağlar”; dedi.

26 Şubat 2013
243 kez görüntülendi