LİSE ÖĞRENCİLERİ NECİP FAZIL KISAKÜREK İÇİN BİLGİDE YARIŞTI

Belediyemiz Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi ile Cumhuriyet Lisesi tarafından Necip Fazıl Kısakürek bilgi yarışması gerçekleştirildi.


Cumhuriyet dönemi edebiyat ve fikir hayatına damga vuran son şairler sultanı Necip Fazıl Kısakürek`in 30. Ölüm yıl dönümü dolayısıyla 2013 Necip Fazıl yılı etkinlikleri kapsamında Çorum Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi ile Cumhuriyet Lisesi Şiir Kulübü tarafından düzenlenen bilgi yarışmasına Cumhuriyet Lisesi`nden 14 grup katıldı.


Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi`nde gerçekleştirilen bilgi yarışmasının finaline Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Kültür Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, Cumhuriyet Lisesi Okul Müdürü İsmet Üçüncü, Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi Koordinatörü Muhittin Karakuş ile öğrenciler katıldı.

14 ekibi geride bırakarak finale kalan 3 grup öğrenci Finalde N-F-K gruplarında yarıştılar. N grubunda Büşra Gürkeskin, Sümeyye Çingiş, Mervenur Özkiremitçi, F grubunda Onur Aykaç, Mustafa Alkaç, Yusuf Yaşar Özşahin yer alırken, K grubunda ise Sadiye Akça, Esma Köroğlu, Cihat Türkoğlu isimli öğrenciler yarıştı.


Yarışmada Necip Fazıl Kısakürek ile ilgili öğrencilere 10 soru sorulurken, 9 soruya doğru cevap veren N grubu yarışmada birinci oldu. 8 soruya doğru cevap veren F grubu ikinci olurken, 6 soruya doğru cevap veren K grubu da üçüncü oldu. Yarışmanın Jüri Üyeliklerini ise Mehmet Tatlısu, Ertan Yıldırım. Arda Güneş yaptı.


Yarışma sonunda birinci olan Büşra Gürkeskin, Sümeyye Çingiş, Mervenur Özkiremitçi`nin ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İkinci olan Onur Aykaç, Mustafa Alkaç, Yusuf Yaşar Özşahin`in ödülünü Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, üçüncü olan Sadiye Akça, Esma Köroğlu, Cihat Türkoğlu`nun ise Jüri üyesi Mehmet Tatlısu verdi.

27 Şubat 2013
286 kez görüntülendi