BELEDİYEMİZDEN GENÇLERE ENSTRÜMAN KURSLARI

Belediyemiz tarafından gençlerin müzik kabiliyetinin geliştirilmesi ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmeleri amacıyla enstrüman kursları açılacak.

Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ney, Klasik Gitar, Ud ve Bağlama eğitimleri Çorum`un usta sanatçıları tarafından Necip Fazıl Gençlik Merkezi`nde verilecek. 2 Mart Cumartesi günü 17.00`da başlayacak olan Ney kursunu Ubeydullah Sezikli, saat 19.00`da başlayacak olan Klasik Gitar kursunu Osman Taşçı, 3 Mart Pazar saat 17.00`da günü başlayacak olan Ud kursunu Halil Özçelebi, 5 Mart Salı günü saat 17.00`da başlayacak olan Bağlama kursunu da Kazım Mercan verecek.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, enstrüman kursuna katılmak isteyen gençlerin Necip Fazıl Gençlik Merkezi`ne başvurmaları gerektiğini belirtti. Kurslara katılmak isteyen kursiyerler arasından yeteneklerine göre seçim yapılacağını vurgulayan Başkan Külcü, her kurs için kursiyer sayısının 30 olarak belirlendiğini, fazla başvuru olması halinde kurs hocalarının başvuruları yeteneklerine göre değerlendireceğini dile getirdi.

27 Şubat 2013
1.310 kez görüntülendi