Cadde kenarlarında oto galeriye izin yok

Çorum Belediyesi`nden, ana cadde ve sokaklarda araç camlarına yapıştırılarak araç satışına izin yok. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri Gazi, İnönü, Cemilbey ve Osmancık Caddelerinde park halindeki araçlara satılık ve kiralık ilanı yapıştırılan araç sahiplerini uyardı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, cadde ve sokaklarda park halinde bulunan araçların camlarına satılık, kiralık yazarak araçlarını satmaya ve kiralamaya çalışan vatandaşlara kesinlikle izin vermeyeceklerini ifade etti. Araç camlarında satılık veya kiralık yazan araç sahiplerinin öncelikle uyarıldığını belirten Turhan Candan, ihtarnameye rağmen satış yapanlara cezai işlem uygulandığını söyledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Araçlar, oto galerinde satılmak zorundadır. Araçlarını cadde ve sokaklara park edip üzerine satılık ve kiralık yazısı yazılmasına Çorum Belediyesi olarak müsaade etmeyeceğiz. Sokakta araçlarını satmaya çalışanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır.”; dedi.

Daha sonra Ata ve Cemilbey Caddelerinde de uygulamalara devam eden Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü personeli daha önce uyarıldığı halde yine aynı şekilde araç camlarına satılık ve kiralık yazısı yazanlara para cezası uygulandı.

28 Ağustos 2013
188 kez görüntülendi