SGK Başkanı’ndan Başkan Külcü’ye ziyaret

Çorum ve İskilip’teki SGK binalarının açılışını yapmak üzere şehrimize gelen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti.

 

Çorum Belediyesi’nin SGK’ya borcu olmayan ender belediyelerden birisi olduğunu söyleyen SGK Başkanı, “Bizler, tüm belediyelerin Çorum Belediyesi gibi borçsuz bir belediye olmasını istiyoruz” dedi. SGK çalışanları olarak borcunu kapatmak isteyen belediyelere karşı yoğun çaba gösterdiklerini belirten Yadigar Gökalp İlhan, “Hizmeti vatandaşımızın ayağına götürme noktasında çok yoğun çalışıyoruz” dedi.

 

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Çorum Belediyesi’nin sadece Sosyal Güvenlik Kurumu’na değil hiçbir kamu kurumuna borcu olmayan bir belediye olduğunu vurguladı. Başkan Külcü, “Şu anda kamu kurumlarına ve özel sektöre herhangi bir borcumuz yok” dedi.

Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Karakaya, Turhan Candan ve SGK İl Başkanı Duran Cesur’un da hazır bulunduğu ziyaret sonunda Belediye Başkanı Muzaffer Külcü günün anısına SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan’a cam vazo hediye etti. İlhan da Başkan Külcü’ye plaket takdim etti. 

12 Eylül 2013
201 kez görüntülendi