Yeni bir altın dönemin kapısını açacağız

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Mart 2014 Yerel seçimleri için Adaylık başvurusunu yaptı. Ak Parti İl Başkanlığı`ndaki törende yüzlerce coşkulu vatandaş Başkan Külcü`ye destek vermek için hazır bulundu.

Ak Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Kadın Kolları Başkanı Arife Betül Gülgün ve yönetim kurulu üyeleri ile 9 mahalle muhtarı ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de hazır bulunduğu törende konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, kendisiyle birlikte bu mutluluğu paylaşmak üzere orada bulunan tüm herkese teşekkür etti.

12 yıl önce 28 Eylül 2001 tarihinde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kurucu il başkanı olarak görevlendirildiğini, çok kısa bir süre içinde il düzeyindeki teşkilatlanma çalışmaları tamamladığını ve sonrasında da AK Parti’nin 1. İktidar döneminde Çorum`a 5 yıl milletvekili olarak hizmet ettiğini vurgulayan Başkan Külcü, 2009 yılından beri de bir başka gönül bağını Çorum Belediyesi`nde kurduğunu belirtti. Son 5 yılda “Bir yandan şehri imar ederken; öbür yandan da gönülleri abad ettik”; diyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Çorum’da belediyeciliğin kitabını adeta yeniden yazdık. Bunu yollara yazdık, bunu parklara yazdık ama en önemlisi de asla silinemeyecek aramıza hiç kimsenin giremeyeceği bir şekilde gönüllere yazdık”; dedi.

Çorum Belediyesi’nde görev yaptığı 4,5 yıl içerisinde şehirde hayatı kolaylaştıracak, yaşam standardını yükseltecek ve Çorum’a değer katacak projeleri bir bir hayata geçirdiklerinin dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, günü kurtarma, aklına geleni yapma anlayışının zaman, emek ve kaynak israfı olduğunu bildiklerini bu yüzden de göreve gelir gelmez proje ekibi kurduklarını söyledi. Külcü, “Hizmetlerimizde sağladığımız performansta en önemli faktör, belediyemize kazandırdığımız projelendirme yeteneğidir. Hiçbir işimizi üstünkörü yapmadık. Yani asla Çorum’a makyaj yapma peşinde olmadık, kimseyi kandırmadan hem bugünü hem geleceği önemsedik. Şantiyelerimizde çalışan arkadaşlarımızı izleyenler fark ediyor. Her yerde sorunun köküne uzanıyoruz. Hizmetlerimizi 20 yıllık, 50 yıllık geleceği düşünerek kökten çözüm olacak şekilde projelendirdik. Bu anlayışla hayata geçirdiğimiz alt yapı hizmetlerimizde ortaya koyduğumuz performans, geçmiş dönemleri katlayacak bir noktaya ulaşmıştır. Kentsel dönüşümde geldiğimiz nokta ise Çorum için başlı başına bir başarı hikayesidir”; dedi.

Kültürel ve Sosyal Belediyecilikte devrim yaptık

Kamu hizmetlerinin en can alıcı misyonunun vatandaşların güçsüz, mağdur, yoksul, engelli kesiminin hayatına katkı yapmak olduğunun altını çizen Başkan Külcü, “Hükümetimizin ulusal bazda yaptığı çalışmalara paralel olarak, yerel bazda bizler de Çorum Belediyesi olarak bu alanda devrim niteliğinde adımlar attık. Dün sosyal belediyecilik adına sadece ayda iki yüz paket gıda dağıtan bir belediyeyi; bugün bu amaçla binalar yapan, mahallelere uzanan, projeler yapan ve bu işe trilyonlarca bütçe ayıran bir belediye haline getirdik. Bu dönemde sosyal yardımlara tam 13 milyon TL gibi büyük bir bütçe kullandık.Yoksullarımıza gıda yardımı miktarımız 10 katın üstünde artış gösterdi. Asker ailelerine yaptığımız yardım önceki dönemi kat be kat aşarak 6 milyon TL oldu. Engellilerimiz için 25.000 metre kabartmalı yaya yolu bu dönemde yapıldı..Engelli kardeşlerimiz için Engelli Eğitim Merkezimizi kısa bir süre içinde inşallah hizmete sokacağız. Çorum’da ilk defa yaşlılarımızın hayatına doğrudan katkı sağlıyoruz. 240 yaşlımızın evine giderek temizlik, bakım onarım v.s. hizmetleri gerçekleştiriyor, büyüklerimizle gönül köprüleri kuruyoruz. Gençlerimiz için kurduğumuz NFK Gençlik Merkezi’nde geçen yıl 360 öğrencimiz ücretsiz olarak eğitim desteği aldı. Yaz döneminde 400 evladımız değişik etkinliklere katıldı”; dedi.

Hizmette adalet anlayışımızı 14 mahallemize yaydık

Belediyeciliğin, insanların doğumundan ölümüne hayatının her anını kapsayan çok geniş çaplı bir kamu hizmeti olduğunu hatırlatan Başkan Külcü, “Bütün mahallelerimize, bütün sokaklarımıza yayılan ve şehrimizi bir bütün olarak aydınlık bir geleceğe taşıyan hizmet anlayışımız kamuoyundan gerekli desteği almıştır. Belediyecilikte başarının olmazsa olmazlarından biri de şüphesiz ki cesarettir.. Akılla, çağdaş şehircilik vizyonuyla, şehrin sosyal gerçekleriyle uyumlu bir cesaret ve kararlılık, şehrin dokunulmazlarına dokunmamızın da önünü açtı. Yapılamayanları böyle yaptık. Hayal bile edilemeyen işleri böyle gerçeğe çevirdik. Bugün Kültür Sitesi’nin, Eski Adalet Sarayı’nın, Eski Cezaevi’nin yerinde yeller esiyor, oralarda güller açıyor. Oraları adeta çiçek bahçelerine çevirdik. Yakında inşallah TEKEL binası da aynı kaderi paylaşacak. Valiliğimiz, milletvekillerimiz ve ilgili kuruluşlarla işbirliği içinde, kronikleşen bu sorunları çözdük ve Çorum’umuza yepyeni yaşam alanları kazandırdık.

Heyecanımızı tazeleyeceğiz

2014`te yapılacak alan seçimlerin Çorum`a hizmet heyecanının tazelenmesi için bir fırsat olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “4,5 yıl boyunca büyük bir motivasyonla gerçekleştirdiğimiz devasa hizmetler Çorum’un ufkunu açmıştır. Sağlanan başarı, başlı başına bir heyecan ve gurur kaynağıdır. Bu gurur hepimizindir. Belediye personelimizindir, teşkilatımızındır, kadirşinas hemşehrilerimizindir. Çorum’a vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmiş olmamın mutluluğuyla karşınızdayım. Yaptıklarımızın, yapacaklarımızın teminatı olduğunu beyan ederek, Çorum’a yeni bir altın dönem yaşatmak için Çorum’u kentlerin yarışında daha da ilerilere taşımak için Çorum Belediye Başkanlığına adaylık müracaatımı gerçekleştiriyorum. Bu süre zarfında bizlere desteğini esirgemeyen İl Yönetimimize, Merkez İlçe Yönetimimize, Kadın Kolları Yönetimimize, Gençlik Kolları yönetimimize, Mahalle Yönetimlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve kadirşinas hemşehrilerimize şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah yeni dönemimizde, bu dönemdeki tecrübelerimizle çok daha ileri hizmetlerle sizlerin yüzünü ağartmak ve AK belediyeciliğin en güzel örneklerini sürdürmek istiyoruz. Çorum’daki hizmet yolculuğumuzun güçlenerek süreceğine aziz hemşehrilerimiz gibi ben de yürekten inanıyorum. Şahsım ve tüm ekip arkadaşlarım adına yeni dönemin hayırlar getirmesini diliyorum”; dedi.

31 Ekim 2013
479 kez görüntülendi